Koolisõidu meistritiitlid said Ainola ja Tamme

Tänaseks päevaks on koolisõit lõppenud ja meistritiitlid on juunioridele, poniratsutajatele ja lastele jagatud. Päeva tegijaks võib nimetada Carinee Ainolat, kes tegi kuldse duubli saades nii laste meistriks kui Eesti meistriks poniklassis.

Carinee Ainola saavutas omal  kahel ponil mõlema klassi kõikide osavõistluste võidud ja viis koju ka meistritiitlid. Treener Merle Männiku õpilane jäi üldises plaanis oma sõitudega ka ise rahule. Mõned vead tulid küll sisse, kuid kokkuvõttes olid hinded piisavalt head, et võita.

Carinee ja Rant skoorisid poniklassi II osavõistluses suurepärased 70,375% ning kokku kahe osavõistluse peale said nad tulemuseks 139,310 punkti. Poniklassi hõbemedal pandi kaela Karmen Sule’le (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ponil Mortimer (131,954), kes olid II osavõistluses kolmandal kohal tulemusega 65,750%. Pronksmedali sai Ellen Vatseli õpilane Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK) ponil William (130,917). Paar oli II osavõistluses teisel kohal 65,917 protsendiga

DC7E5670_1_nimega poniklass koolisõit

Poniklassi medalistid: (vasakult) pronks Elisabeth Atamanski, kuld Carinee Ainola, hõbe Karmen Sule. Foto: Külli Tedre

Carinee ja Herr Ilvese koondtulemuseks laste klassis oli 136,167 ja II osavõistluse (skeem L25, kür) tulemus 69,000%. Hõbedase medali sai kaela sai Rose Marie Skjoldby (Viljandimaa RSK) Ounce Of Gold tulemusega 132,917, II osavõistluses oli see paar kolmandal kohal tulemusega 66,417%. Pronksi sai Elisabeth Skjoldby (Viljandimaa RSK) hobusel Sahib tulemusega 132,847, kes olid II osavõistluses teisel kohal 67,458 protsendiga.

DC7E4944_1_1_laste KS meister_sm

Laste klassi medalistid: (vasakult) hõbe Elisabeth Skjoldby, kuld Carinee Ainole, pronks Rose Marie Skjoldby. Foto: Külli Tedre

Juunioride meistriks koolisõidus krooniti Stella-Marii Tamme hobusel Calendula. Stella-Marii treenib samuti Niitväljal Merle Männiku käe all, nende tulemuseks II osavõistluses 69,625% ja koondtulemuseks kokku 136,199. Hõbe läks Kaisa Falkenbergile (SA Tallinna RK, treener Therje Prohorova) hobusel Ratira koondtulemusega 129,806. Nemad olid II osavõistluses kolmandal kohal 64,250 protsendiga. Pronksmedali sai kaela Helena Kaal (Viljandimaa RSK) hobusel Rihanna koondtulemusega 126,426, kes II osavõistluses olid neljandal kohal 64,250 protsendiga. Skeemi teise koha saavutas Hanna-Greta Peeters (Tondi RSK) hobusel Forteesia tulemusega 64,625%.

juunioridKS

Juunioride koolisõidu medalistid: (vasakult) hõbe Kaisa Falkenberg, kuld Stella-Marii Tamme, pronks Helena Kaal.

Palju õnne kõikidele võitjatele ja nende tiimidele!

Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu mänedžer Eva-Maria Vint-Warmington ütles peale tänast võistlust, et jäi nähtuga väga rahule. „On väga positiivne, et peale taseme tõstmist tuli meil välja nii palju lapsi,“ kommenteeris Vint-Warmington. „See, et kohtunikud olid eile ja täna mõne ratsaniku osas veidi rangemad, tuleneb sellest, et nemad näevad üldpilti võrdluses suure maailmaga. Meie oleme juba ehk oma ponide ja hobuste vigadega liiga harjunud.“ Tema sõnul tegid jällegi lasteklassi sportlased võistluse parimad sooritused.

Ka Taani kohtunik Niels-Erik Bøchman nendib, et kuigi Eesti ponide ja hobuste tase pole ehk nii kõrge, kui mujal, nägi ta paljude laste puhul väga head tunnetust ning on näha, et nad liiguvad õiges suunas. Võtab küll aega, kuni neist head noored ja juuniorid kasvavad, aga järelkasvu Eesti spordile tuleb siit kindlasti, lisas Bøchman.

Stardijärjekorrad ja tulemused

Comments are closed.