Takistussõidu meistriteks krooniti Viire, Kaal, Lehtsaar ja Ramjalg

Takistussõidu esimesed meistrid krooniti täna “talviste soojakraadidega” Ruilas ja kodupubliku rõõmuks tuli juuniorite klassi takistussõidu kuldmedal ja meistritiitel koju Ketlin Ramjalale.

Päeva viimases sõidus jagati välja juuniorite takistussõidu Eesti Meistrivõistluse medalid. Nii tänase sõidu kui ka meistritiitli võitis Ketlin Ramjalg (RK Ruila Tall) hobusel Qatimini des Vergers Z, talle järgnes teise osavõistluse teine ja vastne hõbemedali omanik My Relander ponil Blackwoodland Rock (RK Ruila Tall, treener Riina Pill) ja pronksmedal ning sõidu kolmas koht kuuluvad Camille Mahonile ja Orlymejale, kes esindavad SA Tallinna RK ja treenivad Konstatin Prohhorovi käe all.

juunioridTS

Juuniorite esikolmik: My Relander, Ketlin Ramjalg, Camille Mahoni. Foto: Külli Tedre

Jätkub Berit Lehtsaare ülemvõim takistussõidu lasteklassis. Ka täna noppis Viljandimaa RSK-d esindav Lehtsaar kaksikvõidu lasteklassi takistussõidu II osavõistluselt ja kindlustas sellega endale kuldmedali ja Eesti meistri tiitli. Sõidu võitis ta hobusega Lasca 14 ja teisel kohal oli hobusega Solei Solei, kellega vormistati ära ka meistritiitel. Hõbemedal riputati kaela Margareth Eiknerile (Sa Tallinna RK, treeneriks Konstatin Prohhorov) hobusel Odelia ja pronksmedali omanikuks sai Karol-Kenneth Lootus (ESHKS) hobusel Whisper D. Sõidu arvestuse sai kolmanda koha Johanna Brigite Verro (Vändra RSK, treener Ivo Ots) hobusel Canarys.

lapsedTS

Lasteklassi medalistid: Margareth Eikner, Berit Lehtsaar ja Karol-Kenneth Lootus. Foto: Külli Tedre

Suurte ponide takistussõidus tuli Eesti meistriks Teele Kaal (Tondi RSK, treener Riina Seder) ponil Kamiera, kes sõitis ka täna kaks vooru puhtalt, mis tagas lisaks meistritiitlile ka II osavõistluse võidu. Hõbemedali omanikuks said Kati Raidma (Vändra RSK, treener Maila Kukk) ja Ralf, kes ka sõidu arvestuses olid täna teised. Pronksmedal ja sõidu kolmas koht kuuluvad Nora Kurikule (RSK Simon, treener Merle Annusver) ja Gogo Demonile.

ponideTS

Suurte ponide klassi medalistid: Kati Raidma, Teele Kaal ja Nora Kurik.Foto: Külli Tedre

Väikeste ponide takistussõidu Eesti meistriks krooniti Taisi Viire (Vändra RSK, treener Anne Lahesoo) ponil Sandy. Taisi ja Sandy võitsid nii eilse kui ka tänase osavõistluse ja läbisid ainsana kõik sõidud ilma karistuspunktideta. Hõbemedali sai kaela Carmen Melts (Vändra RSK) ponil Spring Dreams Orpheus, kes tänase sõidu arvestuses oli kahe vooru tulemusena kolmas. Pronksmedali teenis välja Saskia Maripuu (Tondi RSK, treener Jessica Raide) ponil Mariana. Sõidu arvestuses sai teise koha võistluste favoriidina starti läinud Siim Sinijärve õpilane Maria Sein (Tondi RSK) ja Ottomar.

Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektor ja pikaaegne treener Riina Pill kommenteerib tänase päeva sooritusi, et hoolimata taseme tõusust on meie noored sportlased olnud tublid, kuigi hobuste kvaliteet on ebaühtlane. Eriti positiivselt tõstab ta esile laste klassi sportlasi, kes näitasid ennast väga heast küljest.” Võrreldes viie aasta tagusega, on pilt hoopis teine. Loodetavasti kasvab siit välja uus põlvkond tippsportlasi”, lisab Pill.

Ratsaliit õnnitleb kõiki võitjaid ja eriliselt soojad õnnesoovid lähevad Helketmar-i tiimile, kes on ratsaliidu ametlik hobuvarustuse partner!

Tulemused:http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2015/

vaikeponideTS

Väikeste ponide klassi medalistid: Carmen Melts, Taisi Viire ja Saskia Maripuu. Foto: Külli Tedre

Comments are closed.