Koolisõidu sisemeistriks tulid Dina Ellermann ja Donna Anna

9.-10. märtsini peeti Rahula tallis Harjumaal koolisõidu sisemeistrivõistluseid. Seenioride klassis tuli sisemeistriks Dina Ellermann hobusega Donna Anna, noorte klassis võttis võidu Helena Kaal Cassanderil.

Dina Ellermann ja Donna Anna. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Pühapäevase võistluspäeva kulminatsiooniks oli seenioride klassi teine osavõistlus, milleks oli GP-skeem. Ka täna suutis parima protsendi välja sõita Dina Ellermann (Tondi RSK) hobusel Donna Anna (68,841%), võites kahe päeva kokkuvõttes kuldmedali. Oma teise ratsu Landy’s Akvareliga oli sportlane sõidu arvestuses teisel kohal (66,812%). Sisemeistrivõistluste hõbeda saavutasid Getter Kangur (Tondi RSK) ja Ashwan, kes said täna 63,804%. Pronksmedali võitis Tiina Kuusmann (RSK KRT) Romantikal, saades teise osavõistluse tulemuseks 62,101%. SMV arvestuses neljandaks tuli Grete Hussar (Saaremaa RSK) Scottil. Kõik sportlased treenivad Alla Gladõševa käe all.

Dina jaoks tuli tänane võit Donnaga väikese üllatusena. Viimase minutini ei suutnud ta valida, kumma ratsuga SMV arvestuses osaleda. „Otsustasin täna lõpuks anda võimaluse Donna Annale ja nagu näha, see risk tasus end ära.“ Sportlase jaoks on mõlemad ratsud hetkel võrdsed partnerid, Akvarel on küll kogenum, aga Donna võimekam. Viimasega peab veel palju tööd tegema, et tulemused veel paremaks saada. Dina suureks sihiks on augustis toimuvad Euroopa meistrivõistlused, millest ta loodab osa võtta, kui hooaja sees kõik õnnestub.

Seenioride medalikolmik. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Koolisõidu sisemeistrivõistluste teine päev algas aga noorte ratsanike võistlusklassiga. Esimesena pidid neli üles antud võistluspaari sooritama RK2 skeemi. Kõige paremini õnnestus see Helena Kaalul (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) ja Cassanderil, kes skoorisid 67,188%. Teise koha tulemuse sai Hanne-Lore Väin (SA Tallinna RK, treener Therje Prohorova) hobusega Burberry 7, kogudes 64,271%. Kolmas oli Maian Kesküll (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) tulemusega 58,276%.
Teises osavõistluses võtsid ratsanikud mõõtu PSG skeemis. Ka siin tegi parima tulemuse Helena (65,049%) ja kindlustas endale nendelt sisemeistrivõistlustelt teise kulla. Hõbemedali võitis Hanne-Lore, kes teises skeemis sai tulemuseks 64,020%. Pronksmedali napsas endale Maribel Tuiken (Audruranna RSK, treener Marika Vunder) hobusel Jazz Hit, kes skooris teisel osavõistlusel 59,902%.

Helena Kaal ja Cassander. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Helena on noorte klassis teinud alles mõned stardid ja oli isegi üllatunud tänaste heade tulemuste üle. „Väikesed apsakad tulid küll sisse, mida ma trennide põhjal üldse oodata ei osanud. Kokkuvõttes tegime Cassuga väga hea võistluse ja ma olen ülimalt õnnelik.“

Noorte klassi medalikolmik. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Poniklassis oli võistluspaare 10 ja nemad sõitsid L taseme ponide skeeme. Esimesel osavõistlusel oli ülekaalukalt parim paar Maria Mägi – Raigo (Tondi RSK, treener Dina Ellermann), kes teenisid oma sõiduga 65,417%. Neile järgnesid Kenry Kikkas (Tondi RSK, treenerid Alla Gladõševa, Dina Ellermann) ja Coad Hill Happy (62,870%) ning Berit Pihlak (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) ja Romy K (62,500%). Teise sõidu tulemused olid tasavägisemad, kuid siiski õnnestus Marial ja Raigol ka see skeem võita ning sellega ka kuldmedal, mis Mariale nendelt võistlustelt juba teine. Hõbeda võitlesid välja Kenry ja Coad Hill Happy (teise skeemi tulemus 64,857%). Pronksmedalile tõusis Lisette Kivro (Pärnumaa RSK, treener  Kadri Kullerkupp) ja MC Gregor J (64,238%).

Poniklassi esikolmik. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Maria Mägi ja Raigo. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Maria sõnul tuli neil Raigoga teine skeem paremini välja kui esimene. „Raigo on harjunud, et saame kiiremini starti minna ja muutus oma järjekorda oodates kannatamatuks,“ ütles neiu. Poniga koostööd hindab ta heaks ning plaanib kindlasti osaleda temaga ka Eesti meistrivõistlustel.

Harrastajate sõit päeva lõpus kujunes väga põnevaks. Nemad pidid sooritama L kergema taseme skeeme. Kahe osavõistluse kokkuvõttes saavutas võidu ja sisemeistrivõistluste kulla Jekaterina Rastoštšenkova (RSK KRT, treener Alla Gladõševa) oma uuel ratsul Icon SDB-l (tulemused vastavalt 70,962% ja 67,962%). Hõbemedali võitsid Triinu Lepa ja Rokit (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets), kes said tulemusteks vastavalt 69,231% ja 68,654%. Pronksmedalile tuli Kristina Lätti (Tondi RSK) hobusel Fulinde D.V., tulemustega 70,256% ja 67,308%.

Jekaterina Rastoštšenkova ja Icon. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Jekaterina sõnas, et jäi oma sõitudega väga rahule. “Skeemid on vaja ikka paremini õppida,” naerab võitja. Icon’iga on koostöö alles väga värske ja hobune on veel noor. “See on üks huvitav uus projekt. Ta on veel noor ja erksa iseloomuga, mis teeb asja veidi keeruliseks, aga loodetavasti meie koostöö hakkab sujuma.”

Harrastajate esikolmik. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Comments are closed.