Kullo Kender lunastas pääsme maailmakarika finaali

Täna lõppenud Kesk-Euroopa takistussõidu liiga finaali lõpetas Kullo Kender kolmandana ja lunastas ka pääsme maailmakarika finaali, sest sai liiga lõplikus edetabelis teise koha.

Varssavis toimunud liiga finaalvõistlus koosnes kolmest osavõistlusest, millest viimane, grand prix’ sõit, peeti pühapäeva õhtul. 28 startija seas oli ka kolm eestlast: Rein Pill, Kullo Kender ja Hanno Ellermann. Ümberhüpetele toimunud võistlus peeti kõrgusel 155 cm ja konkurents oli väga tugev.

Kullo Kender ja Artas Varssavis GP-l. Foto: chmielewskafoto.pl

Eestlastest lõpetas põhiparkuuri parima tulemusega Kender hobusel Artas. Paar tegi ilusa sujuva ja puhta sõidu, kuid kahjuks ei mahtunud nad normiaega ja said kirja ühe karistuspunkti, mis andis neile lõpuks GP kolmanda koha. Pill ja Alfons Ra tegid ühe vea ja lõpetasid 4 karistuspunktiga 8. auhinnalisel kohal. Ellermanni ja Freedomi tulemuseks jäi 13 kp.

Ümberhüpetele pääseski lõpuks vaid kaks Poola ratsanikku. GP võitis Wojciech Wojcianiec hobusel Naccord Melloni ja teiseks tuli Radoslaw Zalewski hobusel Ilatina.

Kullo Varssavis autasustamisel. Foto: chmielewskafoto.pl

Peale finaali arvutati kokku liiga edetabeli punktid ja siin tuli võitjaks Jaroslaw Skrzyczynski (POL, 138 p) Kullo Kenderi  ees (126 p). Kolmas oli Wojciech Wojcianiec (POL, 120 p). Need kolm sportlast lunastasid ka pääsme maailmakarika finaali, mis peetakse 03. – 07. aprillini Rootsis Göteborgis. Edetabeli neljandalt kohalt leiame Rein Pilli (107 p) ja viiendalt Hanno Ellermanni (92 p).

Kullo koos oma tubli abilisega. Foto: erakogu

Kullo oli tänase tulemuse väga uhke ja rõõmus. „Võtsin teadlikult rahulikumalt, sest teadsin, et ümberhüpped on Artase jaoks natuke liiga suur tükk. Hobune hüppas suurepäraselt. Sellel võistlusel olid kõik minu hobused heas vormis ja hoitud, mille eest tänan oma väga head abilist,“ sõnas sportlane. Kui hobustel läheb hästi, on ka ratsaniku tuju hea. „Kui tuju on hea, siis saad kõigist jagu,“ muigab Kullo. Nüüd peab ta juba maailmakarika finaali plaane, sest tahab kindlasti võimalust kasutada ja seal osaleda. „Nüüd on jah kõik muutunud ja tahan end seal proovile panna.“ Kogenud MK-finaalis osaleja Rein Pill toetab igati noorema kolleegi mõtet. „Las läheb ja hingab ka suurvõistluse õhku. See kogemus tuleb talle ainult kasuks,“ ütleb Rein, kellel endal see võistlus kõige edukamalt ei läinud. „Mis seal ikka, seekord nii. Esimesel päeval läks meil sõit aia taha, teine osavõistlus oli seevastu väga hea. Täna ei olnud meil lihtsalt õnne ja viga tuli sisse. Eks järgmisel korral paremini.“

Rein Pill ja Alfons Ra Varssavi GP-l. Foto: chmielewskafoto.pl

Comments are closed.