Kosel said medalid kaela kolmevõistluse harrastajad

Elin Jalakas, ERL-i kolmevõistluse mänedžer

Möödunud nädalavahetusel kohtusid kolmevõistlejad taaskord Kosel, Ats Kalju maadel, kus toimus Kose sügisene kolmevõistlus, mille raames selgusid ka tänavused harrastajate meistrid.

Sügisvihmasid ning tuult trotsides alustati laupäevast päeva koolisõiduga ning õhtupoolikul võeti mõõtu takistussõidus. CCN80 avatud klassis, kus startis kokku 14 paari, olid parimad peale esimest kahte ala Vaike Reinmaa (Massu RK) ja Caprice tulemusega 32,0 kp. Teisele kohale asetusid Raili Krusta (RK El Awrah ET) ja Felipe (34,6 kp), ning kolmandad olid Elise Lott (ESHKS) ja Cornetto (34,6 kp).

Harrastajate MV arvestuses startis seekord 13 võistluspaari. Tugevalt alustas Maarja Maksimov (Pärnumaa RSK) hobusel Cezanne, sõites skeemis välja 74,88%. Ka teise alana läbitud puhas parkuur säilitas paarile esikoha (25,1 kp). Koolisõidus sõitsid teiseks end 69,52%-ga Gloria Vimberg (Audruranna RSK) ja Carraya, kuid takistussõidus maha aetud latt kukutas nad kaheksandale positsioonile. Koolisõidus 69,52%-ga  kolmandaks sõitnud Kristiina Kirsipuu (Pärna RSK) ja Compliment tõusid puhta takistussõidu järel aga hoopis teisele kohale. Koolisõidu neljandad Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK) ja Mexicana tõusid peale puhast takistussõitu kolmandale kohale (30,7 kp).

Kõrgeimas, CCN100 klassis asus võistlustulle 12 paari ning peale kahte ala asus liidrikohale Erkki Hõim (Märjamaa RK) hobusel Roleks (33,9 kp). Teist kohta hoidis klubikaaslane Aldo Kanepi hobusel Carita (34,4 kp) ning kolmas koht oli Nõo RK võistluspaari Kätlin Punneki ja hobuse Lexuse käes (35,6 kp).

Laupäeva õhtu jätkus sportlaste koosolekuga, kus peakohtuniku Madli Mureli juhtimisel sai tutvustatud võistluste korraldajaid ning ametnikke, üle korratud tähtsamad põhitõed ohutuks maastikusõiduks ning avatud arutelu vormis oli võimalik kõigil ka lisaküsimusi esitada. Lisaks anti välja ka lohutusauhindu – sedapuhku mitte kõige parematele sooritustele, vaid neile, kel nii hästi välja ei tulnud. Lohutusauhinnad pani välja salapärane inimene pealtvaatajate hulgast.

Foto: Elin Jalakas

Peale koosolekut oli võimalus kõigil huvilistel minna ühisele krossivaatamisele, mida juhtis meie kolmevõistluse peatreener Raul Kauna. Veidi hiljem õhtul sai üheskoos grillmajas grillitud ning kolmevõistlusmaailma parandatud.

Pühapäeva hommik ei erinenud ilma poolest eelnevast – sadas vihma ja oli tuuline. Kell 11.00 alustati avatud CCN80 klassi krossiga ning Vaike Reinmaa ja Caprice vormistasid puhta krossiga võidu oma nimele, tulemusega 32,0 kp. Teise koha saavutas Raili Krusta hobusel Felipe, tulemusega 34,6 kp, kolmandad olid Elise Lott ja Cornetto (34,6 kp), neljandad Eliise Leedmaa (Vändra RSK) Aprilil (37,3 kp) ning viiendad Mirtel Etverk (RSK Simon) Gogo Demonil (38,0 kp).

Järgmise komplektina startisid krossil harrastajad. Harrastajate MV kuldmedali võitsid puhta krossiga Maarja Maksimov ja Cezanne (25,1 kp), hõbemedalile tulid Riin Ingre Saare ja Mexicana (30,7 kp) ning pronksmedali saavutasid Carmen Peussa (Märjamaa RK) hobusel Corda (30,8 kp). Neljandad olid Gloria Vimberg ja Carraya (34,5 kp) ning viiendad Kristiina Kirsipuu ja Compliment (36,9 kp).

Harrastajate medalistid. Foto: Elin Jalakas

CCN100 klassi lõpuheitlus esikoha pärast osutus põnevaks. Esimesena krossile startinud Erkki ja Roleks võtsid rajalt kaasa 3,6 kp aja eest ning nüüd sai otsustavaks Aldo ja Carita krossisõit. Viimasega võistluspaar ei eksinud, kross läbiti puhtalt, normiaja piires ning nii kindlustasid Aldo Kanepi ja Carita võidu tulemusega 34,4 kp. Teise koha saavutas Erkki aga oma teise ratsu Aspiriniga (37,1 kp) ning kolmas oli ta Roleksiga (37,5 kp). Neljanda auhinnalise koha saavutas Kätlin Punnek hobusel Lexus (40,4 kp) ning viiendad olid Leenu Sarapuu (Hiiumaa RSK) ja Frosted Sunrise (42,7 kp).

Aldo Kanepi ja Carita. Foto: Elin Jalakas

Taaskord sai tõdeda, et Kose näol on tegemist suurepärase uue võistluspaigaga, kus võistluste korraldusliku poolega on rohkesti vaeva nähtud ning kõik mis vajalik, saab alati tehtud. Suur aitäh Sulle Ats, sinu lähedastele, sõpradele, tuttavatele – et meile uue toreda võistluspaiga oled tekitanud.

Lisaks avaldame suurt tänu võistluste toetajatele: AS LINNAMÄE LIHATÖÖSTUS, APRICOT OÜ, VIKING LINE EESTI OÜ, ECKERÖ LINE AB OY EESTI FILIAAL, KOSE AGRO, ONRY OÜ, MTÜ KIPI TEAM, AS K.U. MELL AS.

Kõik võistluste tulemused on leitavad siit.

 

Comments are closed.