Lanakenis tegi parima tulemuse Ellermann hobustega Sopranist K ja Wilander

Tekst: Hobumaailm

Möödunud pühapäeval peeti Lanakenis takistussõidu noorhobuste MM-i finaalsõidud, kus tiitlid läksid Hollandi, Belgia ja Poola hobustele. Ellermann ja eesti sporthobused Sopranist K ning Wilander seekord parimatele kohtadele ei jõudnud.

Võistluste avapäeval tegi Ellermann mõlema hobusega puhta sõidu ning suutis seda ka teises osavõistluses. Kaks puhast sooritust viisid sportlase kahe eesti sporthobusega finaalsõitu, kus startis 49 hobust. Ellermann lõpetas hobusega Wilander 130 cm kõrgusel peetud viieaastaste  finaali viie, hobusega Sopranist K kaheksa karistuspunktiga. Kuigi finaalis meie hobused parimate hulka ei jõudnud, võime tegelikkuses juba finaali jõudmist arvestatavaks saavutuseks nimetada. Viieaastaste võitja selgitati üheksa paari ümberhüpetel, kaksikvõit läks belgia soojaverelistele. Maailmameistritiitli võitis ruun Kerswin van`t Roosakker (Echo van`t Spieveld/Diamant de Semilly) Madalmaade sõitja Doron Kuipersiga sadulas. Teine koht kuulus täkule Keops v. Begijnakker (Indoctro/Lux Z), kelle ratsanikuks Yves Vanderhasselt Belgiast. Pronks kuulub tänavu viieaastaste hulgas KWPN märale Formidable (Carambole/Calvados) Hollandi takistussõitjaga Willem Greve.

hanno_ellermann_sopranist_külli tedre_999

Hanno Ellermann ja Sopranist K. Foto: Külli Tedre

Kuueaastaste finaali kõrguseks oli 135 cm ja siingi läks kaksikvõit samale tõule, milleks hollandi soojavereline ehk KWPN. Kuldmedali võitis ruun Earley (Harley VDL/Indorado) ratsanikuga Maikel van Mierlo Hollandist, hõbeda mära Ellvar X (Calvaro Z/Clearway) Brasiilia takistussõitjaga Marlon Modolo Zanotelli. Pronksmedal läks korraldajate enda hobusele, kes loomulikult nende enda, zangersheide, tõugu. Tulemuse saavutas täkk Take A Change On Me Z, kellega võistles Zangersheide peretütre Judi-Ann Melchiori elukaaslane, tuntud Saksamaa takistussõitja Christian Ahlmann.

Seitsmeaastased selgitasid võitja 145 cm kõrguste takistustega parkuuri läbimise järgselt, kui ümberhüpetele pääses 12 võistluspaari. Selles vanuseklassis läks võit Poola tõuraamatusse kantud täkule Mjt Nevados S (Calvados Z/Romualdo), kellega võistles Belgia hetke esinumber Gregory Wathelet. Seitsmeaastaste teine koht ja kolmas koht läksid iiri sporthobustele, teisena lõpetas mära MHS Washington (O.B.O.S. Quality 004/Cavalier Royale), kelle ratsanikuks Laura Renwick  Suurbritanniast, kolmandana mära Talks Cheap (Tinaranas Inspector/Colin Diamonds).

Kuueaastaste hobuste lohutussõidus tegid puhta soorituse nii Ellermann hobusega Erlinus kui ka Jüri Sokolovski hobustega Nouveau ja Eddie. Tarmo Kutsar ja Little John N lõpetasid nelja karistuspunktiga.