Margareth Eikner jõudis EM-i finaali

Eilne võistluspäev “järelkasvu” Euroopa meistrivõistlustel Zuidwoldes pakkus Eesti tiimile nii rõõmu kui pettumust. Päev lõppes aga positiivse noodiga, kui Margareth Eikner sai kinnituse, et pääses juuniorite pühapäevasesse finaali.

Marhareth ja Luigi EM-il. Foto: Digishots

Juunioride teine, kahevooruline osavõistlus (140 cm) oli pingeline ja meie tüdrukud pidid tulemuse kirja saamiseks kõvasti pingutama. Esimesena startis Elizabeth Põder Piccolinal, kes kogus esimeses voorus 22 karistuspunkti, teine voor lõppes kahjuks kahe tõrkega. Berit Lehtsaarel oli Stannusega esimeses voorus tükk tegemist ja raskustega sõitsid nad raja lõpuni, kogudes 17 kp. Õnneks teises voorus suutis Berit teha väga hea sõidu, lõpetades selle vaid ühe mahaajamise ja normiaja ületamise eest saadud karistuspunktidega. Väga head võistlust on tegemas aga Margareth Eikner hobusel Luigi vd Kornelishoeve. Paar läbis teise kvalifikatsiooni esimese vooru vigadeta, saades vaid ühe karistuspunkti normiaja ületamise eest, teises voorus saadi kirja üks viga. Hetkeseisuga hoiab paar enne pühapäevast finaali 21. kohta ja mainimist väärib fakt, et see on esimest korda meie ratsaspordi ajaloos, kui noor ratsanik on kvalifitseerunud EM-i finaali.

Võistluse järgselt selgusid juuniorite tiimide medalistid, kus kulla võitis Hispaania, hõbeda Saksamaa ja pronksi Iirimaa. Eesti tiimi lõpptulemuseks jäi 19. koht.

Võistlustules oli eile ka My Relander, kes hüppas Expertiga noorte ratsanike teise kvalifikatsiooni teist vooru, mille lõpetasid 5 kp-ga, tehes väga tubli sõidu 150 cm parkuuris.

Ka noorte arvestuses anti välja tiimide medalid. Kuldmedali võitsid kodupubliku ees Hollandi noored. Hõbedale tuli Belgia ja pronksile Saksamaa.

Noorte ja juuniorite finaalsõidud peetakse pühapäeval. Võistlust saab jälgida ka otseülekande vahendusel: https://europeanjumpingchampionship2019.com/

Täname toetuse eest Advokaadibürood COBALT, tänu kellele noorte ratsanike osalemine EM-il teoks sai!

Comments are closed.