Mitmekordne meister kestvusratsutamises võistleb nüüd UAE lipu all

Tänavu suvel rõõmustas Mustafo Malabah meie kestvusratsutamise fänne, tulles koos Kairit Järvega nii Eesti kui ka Balti- ja Põhjamaade meistriks. Alates augustist võistleb aga ratsu UAE lipu all.

Kairit ja Mustafo Malabah Kõrvemaal, 2019. Foto: Merike Udrik-Õispuu

15.-19. augustini peeti Inglismaal Euston Parkis suurejooneline kestvusratsutamise võistlus, mis kandis nime H.H.Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Endurance Festival. Võistlusel tegid hea tulemuse ka Mustafo Malabah ja Kairiti Järv, kes saavutasid kõrges konkurentsis 132 sartija seast 5. koha. Neli esimest kohta hõivasid, muide, UAE-d esindavad võistluspaarid. Kohe võistluse järgselt tehti kangele ratsule M7 Stables poolt pakkumine ning hobune siirdus Inglismaalt otse Dubaisse. M7 stable kuulub H.H.Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum-le ja M7 hobused võitsid ka tänavu MM-l mitu medalit, nende seas ka noorte hobuste kulla.

Mustafo Malabah on 8-aastane ESH hobune, kes on aretatud Jäneda Hobukasvanduse OÜ poolt. Jänedalt leidis hobuse 2016. a Õnne Halliko, kes tõi ratsu Laulasmaa talli treeningusse. Suvel alustati vajalike kvalifikatsioonide tegemisega ning sügisel ostsid hobuse ära Kairit ja Hannes Järv.

Kairiti ja Mustafo Malabahi teekond algas konarlikult. Enne esimest plaanitud suuremat võistlust kukkus Kairit trennis nii kehvasti, et ratsanik toimetati kiirabiga haiglasse. Peale seda hakkas koostöö siiski sujuma, kuid ratsaniku ja hobuse vahel tekitasid ratsu suur energia ning tahe joosta mitmeid lahkhelisid.

Esimese tiitli tõi Mustafo Malabah koju 2016. a sügisel Noorhobuste tšempionaadilt 5-a hobuste arvestuses, ratsanikuks oli siis Merilin Kalbre. 2017. a pälvis Mustafo Malabah koos Kairitiga Balti- ja Põhjamaade meistritiitli ja paaril õnnestus sama tiitel võita ka 2019 a, saades ühtlasi ka Eesti meistritiitli seenioride klassis.

Mustafo Malabahi esimene võit.

Kairiti sõnul tunnevad nad särtsakast hobusest väga puudust, kuid ta usub ja loodab, et ratsu teeb  kestvusratsutamises veel suuri tegusid.

Comments are closed.