Noorhobuste kolmevõistluse MM-l osaleb ka tori hobune

Septembri viimasel nädalavahetusel Baborowkost kolmevõistluse võistlusklassi CCI2*-S kõrge teise koha saavutanud Jaagup Kallas (Saare RK) ja tori hobune Olli Royal stardivad  nädalavahetusel kolmevõistluse noorhobuste MM-l.

Jaagup Kallas ja Olli Royal, Baborowko CCI-2*-S klassi teise koha omanikud. Foto: M&R Photo

17.-20. oktoobrini toimuvad taaskord Prantsusmaal Le Lion d’Anger´is kolmevõistluse maailmameistrivõistlused noortele hobustele (FEI WBFSH World Breeding Eventing Championships for Young Horses). Sel aastal starditakse 6-aastaste hobuste klassis, kuhu on kokku registreerunud 42 võistluspaari.

Meie võistluspaar on võistluspaika õnnelikult kohale jõudnud ning tänaseks on tehtud ka esimene treening. Homme, kolmapäeval toimub hobuste vet-ülevaatus ning peale seda selguvad juba täpsemad koolisõitude stardiajad. Võigu tori hobuse Olli Royali kasvatajaks ning omanikuks on Kealan Finn.

Olete Olli Royaliga läbivalt 2019. aasta hooaja jooksul saavutanud kolmevõistluses häid tulemusi. Kuidas on vorm täna ning missuguste tunnetega lähed Noorhobuste MM-le?

Kuna Ollil on käsil põhimõtteliselt esimene korralik võistlushooaeg, siis kogenematule hobusele kohaselt on tulnud ette väga häid võistlusi ja ka mõningaid üllatusi, mis hea tulemuse rikkunud. Praeguseks on hobune saanud üpris palju erinevates kohtades võistelda ja tundub, et ta hakkab tasapisi aru saama, mis kolmevõistlus endast kujutab.

Vormikõver on liikunud läbi aasta ülespoole ja tundub, et hakkame vaikselt üksteise tugevusi ja nõrkuseid mõistma. Muidugi nimekatele konkurentidele vastu saada on hetkel äärmiselt keeruline, kuid teeme mis suudame ja vaatame millisele reale meid lõpuprotokollis asetatakse.

Iseloomusta oma võistlusratsut, tori hobust Olli Royalit. Mis on tema tugevused, nõrkused? 

Olli tugevaimaks alaks on kindlasti takistussõit. Ta on vastupidav ja pikkadel reisidel väga kannatlik. Samas on ta väga kergesti erutuv ja teistest hobustest sõltuv, mis teeb just koolisõidus hea tulemuse saamise meie jaoks väga keeruliseks.

Mis on plaanid peale MM-i? Kuidas valmistud uueks hooajaks? 

Peale võistlust tuleme tagasi koju, Olli saab veidi pikema puhkuse ja detsembrist alustame uue hooaja ettevalmistust, et siis taas kevadel Poolas nii Olli kui ka uute põnevate noorte hobustega hooajaga alustada.

CCI2*-S – Poola, Baborowko tulemused: https://bit.ly/2VKbU3J

MM-i ametlik veebileht: https://www.mondialdulion.com/en/

MM-l osalevad 6-aastased hobused: https://www.worldsporttiming.com/contenu/documents/0001_017777.pdf

Stardikad ja jooksvad tulemused: https://www.worldsporttiming.com/results/mondial-du-lion-2019-258/schedule.html

Comments are closed.