Paul-Richard Argus sai Leedus oma esimese MK-etapi võidu

Juba teist aastat järjest kordus sama stsenaarium: Tallinna MK-etapil jäi eestlane napilt võiduta ja Leedu MK-etapil võeti kodus saamata jäänud võit. Kui eelmisel aastal tuli Šiauliai Horse Show’l võitjaks Kullo Kender Artasel, siis tänavu sai seal magusa võidu Paul-Richard Argus Renessinil.

Paul ja Renessin Tallinna Horse Showl. Foto: Mari Ann Selge

Leedus peetud MK-etapil osalesid Eesti ratsanikest Paul-Richard Argus ja Hanno Ellermann, mõlemad kahe hobusega. Kuni 160 cm takistustega põhiparkuuris jõudis 22 paari seast ümberhüpetele Argus Renessiniga. Lisaks pääsesid võidu peale hüppama veel Kristaps Neretnieks (LAT) kahe hobusega, Egor Shchibrik (RUS) ja Irmantas Grikienis (LTU).

Ümberhüpped olid väga põnevad. Arvatavasti enamus saalist ning ja võistlejatest panid võidu panused Kristaps Neretnieksile ja Moon Rayle, kes on viimasel aastal olnud väga heas vormis ja võitnud väga mitmeid tähtsaid sõite. Kui Paul ja Renessin puhta sõiduga lõpetasid, siis tundus, et Paul ei julgenud veel väga rõõmustada. Oli ju Tallinna võistlus selgelt meeles, kus peale teda startinud lätlanna Laura Penele napilt meie sportlaselt esikoha napsas. Üsna ootamatult eksisid ümberhüpetel Neretnieks ja Moon Ray ning meie võidulootused tõusid. Kristapsil oli veel üks võimalus oma teise ratsu J’Adore Van’T Voortveld’ga, kuid ratsanik ajas hobust liiga takka ja ka seal lipsas sisse üks viga. Nii oli Paul võitnud!

„Täitsa uskumatu, eks!“ hüüatas võitja esimese asjana telefoni teel õnnitlejatele, suutmata veel isegi õieti võitu uskuda. Tegemist oli Pauli esimese Longines Rankingu sõidu ja MK-etapi võiduga üldse. „Peale sõitu arvasin, et tuleb teine või kolmas koht. Arvasin, nagu enamus siin, et Kristaps nagunii võidab. Renessin on aga praegu nii heas hoos, seda juba kolmas võistlus järjest. Nüüd saan temaga ümberhüpetel ka juba kiiruse peale sõita, ilma et latid kohe pudeneksid, ta on sellel aastal jõudsalt arenenud,“ ei olnud Paul oma tubli ratsu kiitusega kitsi. „Sain täna paremini oma sõidule keskenduda, kui kodus. Tallinnas elas publik meeletult kaasa ja endal oli ka ärevus siis suurem ja närv sees. Siin oli täna küll palju rahvast, aga nii kõvasti kaasa ei elatud. Nii oli rahulikum starti minna.“

Leedus saavutasid eestlased veel mitmeid auhinnalisi kohti. Tänases noorte hobuste sõidus jäi Susan Kaleta hobusega Hudson Hornet esikohta jagama Leedu paari Matas Petraitise ja Heinekeniga.

Comments are closed.