Nädalavahetusel saavad medalid kaela koolisõidu sisemeistrid

Eeloleval nädalavahetusel selguvad Harjumaal Rahula tallis koolisõidu sisemeistrid kõikides vanuseklassides. Laupäeval asuvad starti seeniorid, juuniorid ja poniratsanikud ning pühapäeval võistlevad lapsed, noored ja harrastajad. Laupäevase võistluse ülekannet saab jälgida Postimehe veebis.

Esimesena asuvad laupäeval parimaid selgitama seeniorid, keda on kokku viis võistluspaari. Siin on Dina Ellermannile ja Landy’s Akvarelile konkurentsi pakkumas Age Luha ja Diamond in Black, Grete Hussar ja Rohan Warrior ning Diana Pruks kahel ratsul:  Skywalker ja Romantika. See võistlusklass stardib sisemeistrivõistluste raames kõige esimesena ja võistluse esimene start on orienteeruvalt 10.20.

Järgmisena pannakse medalikolmik paika juunioride klassis, kus osalevad sportlased vanuses 14-18 aastat ning võisteldakse L-raskemal ja M-tasemel. Siin on paare kokku 6: Anni Aleksandra Algus legendaarsel ratsul Palladion, Evelin Rattus hobustel Helanas ja Dadorijke, Hanna-Greta Peeters Stallonel, Kätlin Nõgu hobusel Staccato G ja selle  klassi ehk tuntuim paar Stella-Marii Tamme ja Calendula.

Poniratsanike paare on stardis kokku 7 ja võisteldakse L-tasemel. Siin klassis on suurfavoriidiks Carinee Ainola, kellel eelmisest aastat ette näidata kuhjaga tiitleid ja esikohti. Ka seekord osaleb ta oma kahe poniga Herr Ilves ja Rant. Tiitlit läheva püüdma ka Elisabeth Atamanski ja William, Karmen Sule ja Mortimer, Katariina Merila ja Mango, Kati Sõer ja My Polo JP ning Sonja Roberta Sedin ja Mimii.

Diana Pruks ja Skywalker. Foto: Külli Tedre

Diana Pruks ja Skywalker. Foto: Külli Tedre

Pühapäeval alustavad noored, keda on üles antud kokku 4 paari, kõik väga kogenud. Need on Evelin Rattus ja Helanas, Kaisa Falkenberg ja Ratira, Marii-Heleen Raidmets ja Rokit, Stella-Marii Tamme ja Calendula. Sooritada tuleb neil M- ja R-taseme skeemid.

Laste klassis leiame stardijärjekorras kokku 9 võistluspaari, kellest tuntumad Carinee Ainola ja Herr Ilves ning Helena Kaal ja Cassander. Lapsed võistlevad L-tasemel.

Harrastajate klassis on startijaid kõige enam – lausa 15 paari. Eelmise hooaja tulemuste põhjal võiks siin ehk kõige tugevamaks paariks nimetada Jekaterina Rastoštšenkovat hobusel Dana Delany. Harrastajad peavad kaks korda sõitma L-kergema taseme skeeme.

Sisemeistrivõistluste raames stardivad kõik paarid kahel osavõistlustel, kahe hobusega osaledes läheb kirja parem tulemus.

Laupäevasest võistluspäevast on kavas ülekanne ka Postimehe veebi,  mis algab 10.15.

Võistluse leht Ratsanetis

Comments are closed.