Sisemeistritiitlid võitsid täna Dina Ellermann, Stella-Marii Tamme ja Carinee Ainola

Rahula tallis toimunud sisemeistrivõistlustel koolisõidus võitis seenioride meistritiitli Dina Ellermann oma põhiratsul Landy’s Akvarel. Juunioride klassis saavutas kulla Stella-Marii Tamme hobusel Calendula ja poniklassi sisemeistriks krooniti Carinee Ainola ponil Rant.

Dina Ellermannil ja Landy's Akvarelil tulid täna hästi välja just raskemad elemendid. Foto: Celin Lannusalu

Dina Ellermannil ja Landy’s Akvarelil tulid täna hästi välja just raskemad elemendid. Foto: Celin Lannusalu

Võistluspäeva esimene medalikomplekt jagati välja seenioride klassis. Kõik paarid tegid sisevõistluse kohta korralikud etteasted. Koolisõdu sisemeistrivõistluste formaat oli uudne: sooritada tuli järjest kaks skeemi – olukord, mis ka hobustele võõristav tundus, sest tavaliselt sõidavad selle klassi ratsud vaid ühe sõidu päevas. Teises sõidus tuli end seega kokku võtta nii ratsanikel kui hobustel.

Seenioride klassis võistles kokku 4 sportlast, kellest Diana Pruks (RSK Toominga)  oli stardis kahe hobusega. Esimeses osavõistluses sõitis Ellermann (Tondi RSK) Intermediate II skeemi, teised paarid Prix St Georges’i ehk Väikest Auhinda. Teises osavõistluses esitasid Ellermann ja Landy’s Akvarel Grand Prix ning teised paarid Intermediate I skeemi. Kuna Ellermanni valitud skeemid olid raskema taseme omad, lisati tema tulemustele juurde koefitsent 1,1.

Esimese ringi tulemuste põhjal asus oodatult juhtima Dina Ellermann, talle järgnes Diana Pruks vastavalt hobustel Skywalker ja Romantika. Age Luha (RSK Toominga) ja Diamond in Black hõivasid neljanda ning Grete Hussar (Saaremaa RSK) ja Rohan Warrior viienda koha.

Õnnelik medalikolmik: Diana Pruks ja Romantika (hõbe), Dina Ellermann ja Landy's Akvarel (kuld), Grete Hussar ja Rohan Warrior (pronks). Foto: Celin Lannusalu

Õnnelik medalikolmik: Diana Pruks ja Romantika (hõbe), Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel (kuld), Grete Hussar ja Rohan Warrior (pronks). Foto: Celin Lannusalu

Teises voorus jäi Pruksi ja Skywalkeri tulemus veidi nõrgemaks, seevastu Romantikaga tuli sportlasel sõit paremini välja ja paar saavutas sõidu arvestuses kolmanda tulemuse ning kahe võistluse kokkuvõttes hõbemedali. Suurima tõusu tegid aga Hussar ja Rohan Warrior, kes tõusid teises skeemis teisele kohale Ellermanni ja Akvareli järel, saavutades kokkuvõttes sisemeistrivõistluste pronksmedali. Luha ja Diamond tulid ka teises sõidus ja üldarvestuses neljandale kohale. Medalid jagati välja järgnevalt: Ellermannile kuld (147,900 p), Pruksile Romantikal hõbe (132,720 p) ja Hussarile pronks (131,754 p). Kõik seenioride võistluse sportlased treenivad igapäevaselt Alla Gladõševa käe all.

Üksjagu meistritiitleid saavutanud Dina Ellermann jäi ka täna Akvareli sooritusega väga rahule. „Akvarelile oli uudiseks, et tuli sõita kaks skeemi järjest. Enne teist skeemi vaatas ta küll sellise näoga, et kas tõesti peab jälle minema,“ naeris Ellermann. Kõige rohkem rahule jäigi sportlane just esimese sõiduga, kus paremini tulid tema sõnul välja just raskemad elemendid nagu ühe tagant jalavahetused, osad passaažid ja piaffeed. Oma plaanide kohta eelolevaks põhihooajaks sõnas Ellermann, et see tuleb kindlasti veidi tagasihoidlikum, sest ta plaanib keskenduda eelkõige oma noorte hobuste ettevalmistusele.

Kuna sellel aastal on Eesti Ratsaspordi Liit otsustanud tõsta laste, poniratsanike, juunioride, ning noorte tasemeid, siis on käesolev sisemeistrivõistlus selle üleminekuaasta nö. esimeseks verstapostiks: I osavõistlus sõidetakse nendes vanusegruppides meie eelmise aasta raskusastmes, kuid II osavõistluse raskusaste on kõrgem, ehk võrdne FEI rahvusvahelise raskusastmega.

Stella-Marii Tamme ja Calendula. Foto: Celin Lannusalu

Stella-Marii Tamme ja Calendula. Foto: Celin Lannusalu

Päeva järgmisel võistlusel asusidki starti juuniorid, kes pidid meistri väljaselgitamiseks sõitma L-raskemat ja M-skeemi. Siin oli esikolmik esimest skeemist kuni lõpuni välja muutumatu. Esimeses skeemis asus juhtima selle vanuseklassi suurfavoriit Stella-Marii Tamme (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) Calendulal, kes säilitas liidripositsiooni lõpuni ja saavutas 132,985 punktiga meistritiitli. Hõbeda võitis mõlemas skeemis teise koha saavutanud  Hanna-Greta Peeters (Tondi RSK, treenerid Tiina Kuusmann ja Alla Gladõševa) hobusel Stallone, tulemusega 129,113 punkti. Mõlema sõidu kolmandana tuli pronksmedalile Anni Aleksandra Algus (Tondi RSK, treener Getter Kangur) kogenud Palladionil, saades tulemuseks 127,661 punkti.

Juunioride medalikolmik: Anni Aleksandra Algus ja Palladion (pronks), Stella-Marii Tamme ja Calendula (kuld), Hanna-Greta Peeters ja Stallone (hõbe). Foto: Celin Lannusalu

Juunioride medalikolmik: Anni Aleksandra Algus ja Palladion (pronks), Stella-Marii Tamme ja Calendula (kuld), Hanna-Greta Peeters ja Stallone (hõbe). Foto: Celin Lannusalu

Võistluse kohtunikul Eva-Maria Vint-Warmingtonil jagus juunioride suunal julgustavaid kommentaare, sest kuigi teine osavõistlus sõideti uuel ning endisest raskemal tasemel, siis said juuniorid sellega hakkama. „Kindlasti näeme siin klassis augustis Eesti meistrivõistlustel rohkem kindlustunnet, kogemust ning paremaid sõite,“ sõnas ta.

Carinee Ainola ja Rant. Foto: Celin Lannusalu

Carinee Ainola ja Rant. Foto: Celin Lannusalu

Viimasena selgitati sisemeister poniklassis, kus ratsanikud pidid oma oskusi näitama L-tasemel. Ka siin oli kindel liider algusest lõpuni välja. Carinee Ainola ja Rant (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) tegid kohe esimeses skeemis väga kõrge tulemuse, 71,482%. Teises sõidus oli tulemus paar protsendipunkti väiksem, kuid piisavalt hea tagamaks kuldmedali. Paari sai kokkuvõttes 140,898 punkti. Sisemeistrivõistluste hõbemedali saavutas Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK, treener Ellen Vatsel) ponil William, tõustes esimese skeemi neljandalt kohalt lõpuks kõrgele teisele kohale. Nende lõpptulemuseks oli 131,704 punkti. Tubli sõiduga saavutas pronksmedali Karmen Sule (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ponil Mortimer, tulemusega 131,148 punkti.

Poniklassi võitjad: Carinee Ainola ja Rant (kuld), Elisabeth Atamanski ja William (hõbe), Karmen Sule ja Mortimer (pronks). Foto: Celin Lannusalu

Poniklassi võitjad: Carinee Ainola ja Rant (kuld), Elisabeth Atamanski ja William (hõbe), Karmen Sule ja Mortimer (pronks). Foto: Celin Lannusalu

Võistlusel väliskohtunikuna hinnanud Dag Smith-Meyer Norrast jäi päeva jooksul nähtuga rahule.  „Teil on siin häid hobuseid ja andekaid ratsanike. Kõige sümpaatsema mulje jätsid täna mulle poniratsanikud,“ sõnas Smith-Meyer.

Rahulas jätkub võistlus homme, kui medalid saavad kaela parimad lapsed, noored ja harrastajad.

Tulemused

 

Comments are closed.