Nordic Eventing Challenge – uus särav võimalus Põhjala kolmevõistlejatele

Tänavusest hooajast avaneb Põhjala kolmevõistlejatel suurepärane täiendav võimalus panna oma võimed kaalule rahvusvahelises konkurentsis ja seda omaenda piirkonnas – avalöök antakse Rootsit, Eestit ja Soomet läbivale uudsele võistkonnavõistlusele Nordic Eventing Challenge 2022.

Üldteada on fakt, et Eesti, Soome ning Rootsi põhjapoolsed alad jäävad suurtest Kesk- ja Lääne-Euroopa kolmevõistluskeskustest arvestatavatesse kaugustesse, mis omakorda raskendab nende piirkondade kolmevõistlejatel osalemist rahvusvahelises konkurentsis. Põhiliselt võisteldakse kodumaistel võistlustel, mis sageli seab piirid arengule. Teisest küljest langeb korraldajate motivatsioon, kuna võistlejate hulk jääb sageli ebapiisavaks.

Eelnevat analüüsides, leidsid kolme võistluse korraldajad – Strömsholm Rootsist, Olustvere Eestist ning Lempäälä Soomest – et vajalik on regionaalsete võistluste koostöö, pakkumaks sportlastele motivatsiooni osaleda lisaks kodumaistele ka naabrite võistlustel. Nii sündis Olustvere ja Lempäälä korraldajate Hillar Taltsi ning Aki Karhapää eestvedamisel idee luua kolme riiki ühendav minisari võistkondadele. „Kesk-Eestis asuvas Olustveres oleme rahvusvahelist CCI2*-S tasemega võistlust korraldanud mitu aastat ning seni on osalejate hulgas olnud valdavalt vaid kodumaised kolmevõistlejad. Analüüsides Soome ja Rootsi kolleegide võistlusi avastasin, et nemad seisavad analoogilise situatsiooni ees. Siit saigi alguse idee püüda ühendada kolm võistlust muutmaks regiooni kolmevõistlust enam rahvusvaheliseks,“ mainis Talts.

Sarja nimeks sai kinnitatud  Nordic Eventing Challenge. Kõik kolm sarjas osalevat võistlust sisaldavad CCI2*-S taseme klassi, mis on sarja selgrooks. Vastavalt üldjuhendile on sari mõeldud võistkondadele, mis koosnevad neljast liikmest, kellest kolme tulemus läheb igalt etapilt arvesse. Erineval etapil võivad sportlased sõita erinevate hobustega, iga riik saab panna välja piiramata arvu võistkondi.

„Leian, et taoline sari aitab ideaalselt elavdada kogu Põhjala piirkonna kolmevõistlust ja seda eriti algajate tasemel, milleks 2* ideaalne. Me pakume nimetatud taseme sportlastele võimalust osaleda rahvusvahelisel tasemel, mis ilmselgelt suurendab nende motivatsiooni areneda rahvusvaheliselt ning jõuda lähiajal järgnevatele tasemetele,“ nimetas Lempäälä võistluse korraldajana tuntud Aki Karhapää, lisades, et peab oluliseks arengufaktoriks ja motivatsiooniteguriks tiimivaimu loomist, kus tiimiliikmed toetavad üksteist nii treeningutes kui võistlustel kuni pisiasjadeni välja, nagu kasvõi ühise transpordi korraldamine.

Nordic Eventing Challenge 2022 etapid toimuvad 3.-6. juunil Strömsholmis (Rootsi), 2.-3. juulil Olustveres (Eesti) ja finaaletapp 22.-23. juulil Lempääläs (Soome).

Kolmevõistlejad 2019. aastal Põhjamaade meistrivõistlustel Taanis. Foto: Elin Jalakas

Comments are closed.