Olustvere rakendivõistluse võidud läksid Poola ja Soome, Combi Cup`i etapivõit Reinausile

Hobumaailm.ee

Pühapäeva pärastlõunal jõudis Olustveres lõpule Eestis esmakordselt peetud rahvusvaheline rakendispordivõistlus, mille kaks võitu viis Poola Sebastian Bogacz ja ühe Soome Leena Vähä-Erkkila. Kodumaise Combi Cup`i etapivõit kuulus Pille-Riin Reinausile.

Kolmepäevase rakendivõistluse viimasel päeval oli Olustveres kavas täpsussõit, kus eelmise kahe päeva liidrid suutsid oma positsioone säilitada. Hobuste üherakendites ühtegi puhast sooritust ei tehtud, ühe mahaaetud palli ehk kolme karistuspunktiga võttis alavõidu poolakas Sebastian Bogacz, kes hobusega Elger kindlustas endale ka üldvõidu. Koonustes lõpetas teise kohaga, samuti kolme karistuspunkti juures, lätlanna Dace Sture hobusega Solera. Lätlanna lõplik koht koondarvestuses oli viies. Teise tulemuse kokkuvõttes saavutas soomlanna Leena Kalalahti. Kahjuks langes Eve Haggi Vairiga neljandaks, kolmas koht kulus Bogaczile tema teise hobusega.

IMG_4556-sebastian bogacz - elger_photo merike udrik

Sebastian Bogacz ja Elger. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Ponide üherakenditest tuli päeva ainuke puhas sooritus. Täpsussõidu võitis selles kategoorias soomlanna Anne Friis poniga Friisin Paletti. Koonuste teise koha saavutasid Riina Rõa ja Grelli, kes olid kiireimad kolme karistuspunkti juures. Koondarvestuses olid Rõa ja Grelli kolmandad, mis ühtlasi oli Eesti ekipaažide kõrgeimaks kohaks. Võitis aga soomlanna Leena Vähä-Erkkila, kes mäletatavasti tegi supertulemuse koolisõidus, milleks 43.52 karistuspunkti. Teinegi koht läks koondarvestuses Soome, seda Hannu Kalalahtile.

IMG_4698-riina rõa ja grelli

Riina Rõa ja Grelli, groom Age Põldaru. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Hobuste paarisrakendite arvestuses oli Sebastian Bogacz tervelt 70 karistuspunkti jagu parem leedulasest Sergeijus Feoktistovasest. Kaks paari paraku Olustveres oligi, kuna üks Leedu paar võistlusele ei saabunud ning Läti paar ei läbinud edukalt esmast hobuste ülevaatust.

IMG_4975-1_Sebastian Bogacz with Evert Fan E Hartstun and Elano B_Photo_Merike Udrik

Sebastian Bogacz hobustega Evert Fan E Hartstun ja Elano B. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kolm päeva väldanud võistlusele pani Olustveres punkti rahvuslik kombineeritud maratonide sarja kolmas etapp, kus asus starti 25 ekipaaži, millest kaks olid paarid. Paarisrakenditel astusid üles Anu Matsoo ja Airi Reinvart. Mõlema groomiks oli tuntud hobuveterinaar Tiit Siiboja. Kui Combi Cup`i kaks esimest etappi oli võitnud Eve Haggi, siis Olustveres suutis tema võitude jada katkestada Pille-Riin Reinaus, kes tegi parima tulemuse poniga Radar. Reinausile kuulus ka kolmas koht poniga Aramis. Teisele positsioonile sõitis end aga Kati Raidma poniga Pin Rock`s Poppius, olles lisaks neljas poniga Palas.

paarisrakend

Olustvere Combi etapil olid väljas ka paarisrakendid. Foto Mariliis Elmik

Pärast kolme etappi juhib sarja endiselt Eve Haggi, talle järgneb Kati Raidma ning kolmandaks tõusis Pille-Riin Reinaus. Kavas on veel üks etapp, mis toimub 20. augustil Pärna talus, finaal saab toimuma 23.-24. septembril jällegi Olustveres. Finaal koosneb kahest alast, milleks on koolisõit ja seejärel kombineeritud maraton, kus erinevalt etappidest on rajal kaks maratonitakistust.

Olustvere tulemused

Combi Cup`i tulemused

Comments are closed.