Padisel võistleb kõrgetasemeline rahvusvaheline seltskond, võistlust väisab ka Dubai kroonprints

Rahvusvahelisel kestvusratsutamise võistlusel Padise Endurance Festival võistlevad teist nädalat järjest selle ala tipud. Järjekorras IV festivali stardipauk antakse 31.05 hommikul. Võistlust on seekord väisamas ka Dubai kroonprints Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Eelmisel nädalal kihas kohalik kestvusratsutamise kogukond uudisest, et Eestisse tulid võistlema tipptasemel sõitjad Araabia Ühendemiraatidest, täpsemalt Dubaist, lennutades oma võistlusratsud siia lausa lennukiga. Tallinna lennujaamale oli see esimene kord hobuseid vastu võtta.

24. mail toimunud võistlusel osalesid kestvusratsutajad kuuest riigist ning starditi 120 ja 160 km pikkustel distantsidel. Lisaks eestlastele ja soomlastele oli võistlejaid Araabia Ühend Emiraatidest, Hispaaniast, Itaaliast ja Norrast.

160 km distansi juhtivaks grupiks olid võistlejad UAEst (mida juhtisid kestvusratsutajatele tuntud Dubai Emiraadi valitseja perekonda kuuluvad  Sheikh Hamed Dalmook al Maktoum ja Sheikh Rashid Dalmook Al Maktoum) ning Hispaaniast.Teise gruppi kuulusid Norra võistlejad Jeanne Holum ja Olaug Espeli Carstensen ning Itaalia võistleja Simone Seotto. Esikolmiku moodustasid UAE võistlejad Abdulla Ghanim Al Marri hobusel Espelho Dos Condes (17,253 km/h),  šeik Hamed Dalmook Al Maktoum hobusel Jasmina De Vere (17,242 km/h) ja šeik Rashid Dalmook Al Maktoum hobusel Valkiry La Coudrelle (17,231 km/h).

Sama päeva hommikul oli start antud ka 120 km distantsile, millest võttis osa neli võistlejat – Kairit Järv ja Ines Beilmann-Lehtonen Eestist ning Roosa Salopää ja Mari Marjatsalo Soomest. Kahjuks juba esimesel ringil langes hobuse lonke tõttu välja M. Marjatsalo ning pärast teist ringi samal põhjusel ka tema tiimikaaslane R. Salopää. Võistlustulle jäid kogenud ja võiduhimulised Eesti ratsanikud ning loomulikult lõppes võistlus põneva ja pealtvaatajate poolt maruliselt kaasa elatud lõpuspurdiga, kus Kairiti hobune vaid mõnekümmend meetrit eespool finišiliini ületas. Esimekes tulid  niisiis Kairit Järv ja Mustafo Malabah kiirusega 16,170km/h ning  teiseks Ines Beilmann-Lehtonen hobusel Local Sunshine kiirusega 16,169/h.

Fotod: Evelin Bötker

Comments are closed.