Päikeseline Porsche Karika III etapp Jüris (video)

Merike Udrik-Õispuu

Uskumatu, aga tõepoolest peeti Jüris tänavune Porsche Karika III etapp lõõskava päikese all!

„Ohh, ma kohe kardan, kui sa tuled,“ ohkab hobuse seljas istuv Kärt Kaseorg raskelt enne Porsche Karika „Harrastajate“ ringi autasustamise algust, kui lähen talle õnne soovima. Tagasihoidlik sportlane juba teab, et peale auringi ja kohustuslikku esikolmiku pildistamist tuleb tal jällegi seista kaamera ette ja anda lühike intervjuu.

Esimest korda seisis Kärt minu mikrofoni ees aprillis Veskimetsas, kui ta sai kaela harrastajate meistrivõistluste kuldmedali. Siis oli ta seepärast ülinärvis. Teine kord oli Luunjas, kui tuli esimene Porsche Karika madalama ringi võit. Nüüd Jüris, oli see Kärdil kolmas kord intervjuud anda ja see tuleb tal aina paremini välja. Sportlane ise tunnistas ka, et enam ei peksa süda meeletult ja isegi nalja saab juba kaamera ees visata.

Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco von Feicht olid jällegi kõige kiiremad. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Jüris tuli võit, nagu Luunjaski Susan Kaleta tuntud võistlusratsu Aga Flamenco von Feichtiga. Muide Jüris vahetasid Susan ja Kärt oma hobused ära, ja õnnestunult! Sest Kärt võitis Porsche Karika madalama ringi Aga Flamencoga ja Susan päeva kõrgema parkuuri Kärdi hobuse A Carte D´Or’ga.

“Harrastajate” ringi esikolmik vasakult: Kärt Kaseorg, Helene Proover, Margit Evisalu. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Väga armas ja positiivne oli Helge Likkeri sõit ja võit Porsche Karika kõrgemas ringis. Peale viimase takistuse ületamist oli ratsaniku nägu laia naeru täis ja siiras rõõm silmist vastu säramas. „Mul on ju täna sünnipäev ja juba hommikust saati soovisin oma hobuselt, et ta täna puhta sõidu teeks,“ naeris õnnelik võitja. Temalgi tuli seetõttu täna juba teist korda intervjuud anda, loodetavasti pole see viimane kord.

Õnnelik Helge Likker on just puhtalt parkuuri läbinud. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Tegelikult on tänavune Porsche Karikas toonud staaridena esile täiesti uued võistluspaarid, mis minu jaoks isiklikult on väga sümpaatne. Juba tuttavad eelmiste hooaegade liidrid figureerivad endiselt esimese kuue seas, aga võitjad on nö uued näod ja seda ka asjaosaliste endi üllatuseks. Nii saame tuua esile toredaid inimesi, kellest muidu suurt midagi ei tea. Igaühel neist on ju jutustada tore lugu.

Päikeseline Jüri võistlus polnudki seekord soovunelm. Korraldajate poolt oli see õige otsus võistluse kuupäev varasemaks tõsta. Arvan, et enamus Jüris olnuid jõudis õhtul koju ära põlenuna, suuremal osal neist T-särk selga päevitunud, et oleks ikka nagu päris ratsutajate päevitus. Nüüd kuulun ka ise sellesse klubisse. Erinevalt eelnevatest aastatest on see siiski meeldivam, kui läbiligunenud riietes ja läbikülmununa koduuksest sisse vaaruda.

“Amatööride” ringi esikolmik vasakult: Kelli Bachmann, Helge Likker ja Teele Kepler. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kohtume uuesti sama seltskonnaga juba 9. juulil Sammulis. Eelmisest aastast on mul sealtki üsna niisked mälestused, loodetavasti tuleb tänavu pigem päevituskreemile panustada.

Porsche Karika Jüri etapi tulemused

„Harrastajate“ ring:

I Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja Aga Flamenco Von Feicht
II Helene Proover (MTÜ Viru Ratsu) ja Up To Date
III Margit Evisalu (Vändra RSK) ja Best Chance

„Amatööride“ ring:

I Helge Likker (Vändra RSK) ja Charmilly
II Kelli Bachmann (MTÜ Tartu Kalevi RK) ja Zitaco M
III Teele Kepler (Tartumaa RSK) ja Varina

Kõik Jüri tulemused: https://ratsanet.ee/events/1102?locale=et&year=2017

Karikasarja punktitabel: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/porsche-harrastajate-karikasari-takistussoidus-porsche-karikas-2017-punktiarvestus/

Comments are closed.