Palju õnne Pille Elson!

pille-24_sm

Pille Elson Baltijaga Vilniuses MK-etapil.

Eesti Ratsaspordi Liit õnnitleb takistussõidu treener Pille Elsonit 60. juubeli puhul ja soovib paljude tänaste tippratsanike treenerile tervist väärtusliku tööga jätkamiseks.

Pille Elson on üks esimesi Eesti naistakistussõitjaid. Ratsutamist alustas ta 1974. aastal Tiit Sireli juhendamisel, hiljem on olnud tema treenerid Tõnu Rähn, Mihhail Fadejev ja Jüri Villemson.

Elson on aastatel 1982–90 kuulunud Eesti takistussõidukoondisse, võites Kesk-Euroopa Volvo maailmakarika etapil aastal 1992 võistkonnavõistluse ning saavutanud rohkelt individuaalseid võite ja kõrgeid tulemusi rahvusvahelistel takistussõiduvõistlustel.

Elson on tulnud aastatel 1978–96 23 korda Eesti meistriks, aastal 1982 suurmeistriks. Samuti on ta tegutsenud takistussõiduvõistluste kohtunikuna. Aastal 2011 tunnustas Eesti Ratsaspordi Liit Pille Elsonit meistrimärgiga.

Aastatel 1976–90 töötas Pille Elson treenerina Tondi ratsabaasis, sealt edasi kuni tänaseni Veskimetsa ratsakeskuses, juhendades peamiselt lapsi ja harrastussportlasi.

Pille Elsoni õpilaste hulka kuuluvad Eesti tipptakistussõitjad nagu Andres Treve, Margit Mägi, Monika Pärno, samuti noorsportlased Kätlin Sehver ja My Relander.

Õnnitlused juubilarile!

IMG_2116-vidixon_susanna liis ole_veskimetsa kevad

Hoolimata vanusest näeb Pillet endiselt edukalt võistlemas. Fotol oma viimase hobuse Dixoniga Veskimetsas. Autor Susanna Liis Ole

 

Comments are closed.