Põhjamaade meistrivõistlused 2022

Noored takistussõitjad võtsid juuni lõpus osa Põhjamaade meistrivõistlustest, mis toimusid Lõuna-Rootsis Flyinge ratsaspordikeskuses. Võistluskompleks oli suursugune, kuid küllaltki kompaktne – tallid, võistlusplats, soojendus, parkla, sekretariaat ja söögikohad asusid üksteise lähedal, mugavas kauguses. Võistlus toimus suurel muruplatsil, sarnanedes paljuski meile tuntud Riia väljakuga, kus iga aasta keset suve üks rahvusvaheline võistlus peetakse. Eestit esindas üks ponisportlane Grete Laasnurm ning neli juuniorit, kelleks olid Mia-Marleen Lanno, Johanna Jürisson, Triinu Riisberg ja Nora Moosar.
Esimesena asus võistlustulle Grete Laasnurm väikeponil Thunderbird. Paar tegi küll tubli soorituse, kuid kahjuks ei saadud tulemust valede tagajalakaitsmete pärast kirja. Täpsemalt öeldes on viimastel aastatel nõudeid kaitsmetele paljuski muudetud, mistõttu on iga väike erinevus normist mitteaktsepteeritav.
Järgmisel päeval tegid avastardi juuniorid. Kõikidel sportlastel tuli vigu sisse, kuid üldine pilt peale esimest päeva tundus hea. Juuniorid jätkasid päev hiljem tiimisõiduga. Rada oli üles pandud väga tehniliselt ning maksimumkõrgusel, peamine erinevus võrreldes koduvõistlustega seisnes selles, et kõik okserid olid nö “triiki” ja väga laiad, samuti oli parkuuris sees suur veekraav. Esimeses voorus tegid ainsana ilusa puhta soorituse Mia-Marleen Lanno ja Haloubet. Teises voorus läksid tulemused pisut allamäge ning tundus, et rada valmistas meie sportlastele palju katsumusi. Siiski suutsid kõik oma vigu analüüsida, leida sõitudes midagi head ning lõpetada päev positiivsel noodil.
Ka poniratsutajal Grete Laasnurmil pudenesid teises sõidus mõned latid, kuid seevastu suutsid nad hoopis finaalis teha väga hea soorituse. Finaalsõidus olid tõkete kõrgused esimeses voorus 115 cm ja teises voorus lausa 120 cm, mis on väiksele ponile paras proovikivi. Grete ja Thunderbird tegid esimeses voorus ühe vea, kuid hüppasid teise vooru puhtalt, saavutades sõidu arvestuses kõrge 3. koha.
Neljapäeva hommikul algas juunioride finaalsõit. Kuna ilmad olid kuumad ja sõidud rasked, tundsid mõned sportlased, et hobused on väsinud ning jällegi ei olnud tulemused päris ootuspärased. Seevastu suutis Mia-Marleen Lanno teha suurepärase soorituse, kui kahe vooru peale 135-140 cm kõrgustel takistustel ei aetud maha ühtegi latti, paar sai vaid mõned karistuspunktid normiaja ületamise eest. Nad lõpetasid sõidu arvestuse 4. kohal ning juunioride kokkuvõttes tõusid lausa 10. kohale, mis on läbi aegade parim saavutus Põhjamaade meistrivõistlustel. Kõik sportlased said suurepärase kogemuse ning nüüd on aeg teha kokkuvõtteid ja valmistuda tuleva aasta meistrivõistlusteks.

Comments are closed.