Porsche Karika viimane etapp hoidis pinget lõpuni

Ja ongi Porsche Karikas oma lõpusirgel! Sammulis oli finaali püüdlejatel viimane võimalus oma tulemust parandada. Kuid kerge see polnud.

Kaunis ümbruses toimunud võistlusel oli rajameister ettevalmistanud tõsiselt tehnilise raja, mõne osaleja arvates ehk siiani sarja kõige tehnilisemagi. Plats nägi välja kena – värvikirevad takistused olid punasel liival inimsilmale ilusad vaadata, aga hobustele vist mitte nii toredad hüpata. Lisaks olid osalejatel endil närvid pingul – ikkagi viimane etapp, millest olenes palju! Kui eelnevad võistlused on sujunud juba üsna libedalt,  siis seekord tuli ette nii vale tee valimisi, katkestamisi kui tõrkeid. Ka said ümberhüppajad kaela paduvihma.

Kokku osales Sammulis Porsche auhindadele sõidus 27 võistluspaari. Põhiparkuuris oli nulliga sõitjad päris palju, lausa 16. Ümberhüpetel suutis vigu vältida kaheksa paari. Esikoht läks väga kiire aja teinud Janek Zalitele (Tondi RSK) hobusel Quintender Avos Z. Janekil on sarjast veel üks etapivõit, seda kõige esimeselt, Luunjast. Temast veidi aeglasem oli klubikaaslane Priit Perna oma tublil ratsul Hermela. Kolmandana lõpetas Kristina Kovalkova (RK El Awrah ET) hobusel Breeze.

porsche

Porsche viimase etapi esikolmik: Janek Zalite, Priit Perna ja Kristina Kovalkova. Foto: Kristiina Tigasing

Edetabeli esimesed 12 enne suurt finaali Saku Suurhallis on järgmised: Egle Palm, kes kogus kokku 94 punkti, Priit Perna (63 p), Kailyn Koidumaa (59 p), Marika Einstein (55 p), Janek Zalite (54 p), Urve Aavik (40 p), Haana Norma (37 p), Kristina Kovalkova (36 p), Janely Saar (35 p), Risto Märtson (35 p), Sven Leek (34 p) ja Anastassia Tsekalova (30 p).

Finaal toimub reedel, 02.10.2015 Saku Suurhallis, kava järgi kell 16.15. Finaalis on takistuste kõrgus 105 cm ja võistlus toimub ümberhüpetele. Finaali registreerimine kestab kuni 22.09 Ratsanetis: https://ratsanet.ee/events/505?locale=et&year=2015 Kui selleks kuupäevaks kvalifitseeruja registreeritud pole, loetakse võistleja mitteregistreerunuks ja oma kohast loobunuks ning osalusõigus läheb paremuselt järgmisele.

Kohtumiseni Horse Showl!

Sammuli tulemused leiab siit: https://ratsanet.ee/events/441?locale=et&year=2015
Karikasarja edetabel: http://www.ratsaliit.ee/alad/hs/hs-sarjad/

Comments are closed.