Rahulas said sisemeistrivõistuste medalid kaela koolisõidu harrastajad

Tänavu otsustati koolisõidu harrastajate komitee eestvedamisel korraldada harrastajate sisemeistrivõistlused ametlikest vanuseklassidest eraldi. Et osalejaid oli ka seekord väga palju, kujunes see otsus igati õigustatuks. 18 võistluspaari, kes startisid kahes osavõistluses, täitsid Rahula tallis ära terve laupäevase päeva.

Võistlus osutus ootuspäraselt väga põnevaks. Esimese osavõistluse järel asus juhtima Jekaterina Rastoštšenkova (RSK KRT) andekal Icon SDB-l. Paar sai kohtunikelt hindeks 72,667%. Väga tihedalt kannul olid neil aga Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK) ja Kaliber DP, kes skoorisid 72,611%. Kolmas, neljas ja viies koht olid kõik 69% sees. See andis aimu, et teises osavõistluses on ees ootamas kõva lahing võidule. Kelle närv peab kõige paremini vastu?

Esimese osavõistluse paremad startisid teises osavõistluses viimastena, milleks oli seekord üpris tehniline L kergema taseme skeem. Ave Kuusemets (Audruranna RSK) ja Heathrow SV rebisid end napilt Fey Piirist (RSK KRT) ja Aariast ette, kindlustades endale kolmanda koha ja lõpuks pronksmedali. Paari tulemuseks II osavõistluses oli 70,185 %. Eelviimasena startisid Riin Ingre ja Kaliber. See skeem kahjuks nii hästi ei õnnestunud ja tulemus 68,334% polnud kindlasti see, mida Riin Ingre oodanud oleks. Sisse lipsasid mõned apsakad ja nii lõpetati siin alles kuuendal kohal. Kahe skeemi kokkuvõttes õnnestus paaril siiski minna koju hõbemedaliga. Ka viimasena startinud Jekaterina ja Icon ei pääsenud eksimustest, kuid sellest hoolimata õnnestus neil skoorida 73,086%, millega nad kindlustasid endale ka sisemeistrivõistluste võidu.

Harrastajate medalikolmik: Ave Kuusemets (pronks), Jekaterina Rastoštšenkova (kuld) ja Riin Ingre Saare (hõbe). Foto: Merike Udrik-Õispuu

Autasustamisel peeti meeles ka võitjate treenereid ja nii sai endale samuti kuldmedali Alla Gladõševa ning hõbeda ja pronksiga läks koju Krista Raidmets.

Tulemused:

  1. Jekaterina Rastoštšenkova ja Icon SDB    72.667  73.086  145.753
  2. Riin Ingre Saare ja Kaliber DP                   72.611  68.334  140.945
  3. Ave Kuusemets ja Heathrow SV                69.555  70.185  139.740

Comments are closed.