Rahvuskoondise liikmed aastal 2015

Tekst: Külli Tedre

Võrreldes eelmise aastaga, on nimekirjades mitmeid muudatusi, mis eelkõige tulenevad sellest, et mõned sportlased on noorte, juunioride ja poniklassi üleminekueas.

Takistussõidus on seenioride koondise põhituumik jäänud samaks, selle moodustavad Tiit Kivisild, Gunnar Klettenberg, Rein Pill ja Hanno Ellermann. Paul Arguse ja Andres Udekülli asemel mahtusid lisaks seekord nimekirja Urmas Raag ja Kertu Klettenberg. Noorteklassis esindavad Eestit sarnaselt mullusele Kristi Luha, Linda Randpere ja Meriel Isok ning uue liikmena vahetas Mai-Britt Nuudi välja Susan Kaleta. Juunioride koondisesse kuuluvad 2015. aastal uute liikmetena Stella-Ingrid Liinamäe, Liis Anette Pae, Ketlin Ramjalg ja My Relander ning jätkab Helene Marie Rägö. Poniklassis on tänavu kõik koondise liikmed uued: Grete Rebane, Georg Koppel ja Kristina Albertina Reinstein.

Koolisõidus esindavad endiselt Eestit Grete Püvi, Dina Ellermann ja Getter Kangur ning täiesti uute liikmetena Diana Pruks ja Sirly Tillmann. Noorte rahvuskoondises jätkavad Marii-Heleen Raidmets, Madli Katriin Tauts ning Charlotte Pärt, Anita Žukova asemel on neljandaks liikmeks tänavu Fey Piir. Juunioride koondise moodustavad nö vana olijana Kaisa Falkenberg ning uute tulijatena lasteklassi üks edukamaid sõitjaid Stella-Marii Tamme ja mullused poniklassi koondislased Triin Kattel ning Hanna-Greta Peeters. Poniklassis jätkab Triin Kattel, kelle tiimikaaslaseks on sel aastal Carinee Ainola.

Kolmevõistluses moodustavad seenioride rahvuskoondise endiselt Vilvi Laanet, Kerstin Valdsalu ja Anna-Liisa Raudsepp, Juula Reinumägi asemele on tulnud aga Ervi Kaasiku. Noorteklassis on endiselt liider ja koondise liige Anna-Liisa Raudsepp, kelle kõrval jätkab ka Ann-Marii Vilk ning neile lisaks kuuluvad nüüd koondisesse Dagmar Ainsoo ja Karl Robert Valk. Juunioride koondis on täielikult muutunud, selle moodustavad mullu poniklassi kuulunud Kirkke Eliise Põldsalu ja Maribel Tuiken, neile on lisandunud Kaia Loviisa Kink. Viimane esindab Eestit ühtlasi ka poniklassis koos Maria Seiniga.

Kestvusratsutamises on liidripositsioon oodatult Kairit Järvel (end. Kalbre), temaga on endiselt seenioride esinduses Anne Rohtla, uue tulijana on nimekirjas Ines Beilmann. Noorteklassis jätkavad koondise liikmetena Kaisa Keerd ja Annabel Kaldvee, vanuseklassist välja kasvanud Kairit Järve asemel liitus koondisega Keiu Oras. Kaisa Keerd ja Annabel Kaldvee jätkavad endiselt ka juunioride koondises, kus neile on lisandunud Sanna Podekrat. Poniklassi esinduse moodustavad Berit Truuts ja Eliise Laur.

Rakendispordis on ponide ja hobuste klassid võrreldes eelmise aastaga kokku liidetud. Neli Eesti esindajat on tänavu taas Urmas Saks, Riina Rõa ja Ülar Raudsepp, neljas on ikka Pille-Riin, kuid seekord mitte Reinaus, vaid Roosileht.

Nimekirjad on leitavad SIIT

002_KristinaAlbertinaReinstein

Kristina Albertina Reinstein. Autor Susanna Liis Ole

 

Comments are closed.