Ratsaliidu Ponikarika raames peeti juba VII etapp

Laupäeval Jüri Jaanika raames toimus ka järjekordne ERL Ponikarika etapp. Osavõitjaid oli jällegi rohkelt. Võistluspingele lisaks pidid noored sportlased hakkama saama ka lausvihma ja märja võistlusväljakuga.

Esimeses võistlusklassis oli takistuste kõrguseks 85 cm ja rada kahefaasiline. Siin suutis nii parkuuri kui Ponikarika klass 1 arvestuses võtta esikoha Sophia Luisa Aland (Tartumaa RSK) ponil Fresh-Finesse. Teine koht  klassi arvestuses kuulus Gerta Raud’ile (RSK Simon) ponil Fortune. Paremuselt kolmas oli Rene Karus (Tondi RSK) ponil Velvet.

Klass II arvestuses osalenud võistlejaid said kaela tugeva vihmasaju,  mis tegi 100 cm kõrguste takistustega kahefaasilise parkuuri läbimise raskemaks. Siin saavutas nii parkuuri ja etapivõidu Maria Sein (Tondi RSK) ponil Ottomar. Teine koht läks Marta Juhkamile (RSK Simon) ponil Mon Arh ja kolmas oli Susanna Maria Tiigi (RSK Simon) ponil Mon Comery.

Peale VII etappi on tabeli seis järgmine:
Klass 1 arvestuses juhib Taisi Viire 96 punktiga, talle jätgnevad Sophia Luisa Aland 89 ja Anett Pajur 67,5 punktiga.
Klass 2 arvestuses on ülekaalukas liider Monika Varter, talle järgnevad Maria Sein ja Marta Juhkami võrdselt 52 punktiga.

IMG_1635_maria sein ja ottomar

Maria Sein ja Ottomar. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Finaalideni on jäänud pidada veel kolm etappi, mis toimuvad järgmiselt:
VIII etapp 30. juuli – 01. august Linnumäel
IX etapp 14.-15. august Perilas
X etapp 13. september Säreveres.

Jüri Jaanika kõik tulemused leiab SIIT

Sarja juhend ja punktiarvestus

Comments are closed.