Ratsaliit toetab kolmevõistluse korraldajaid turvasüsteemidega

Tänavusest aastast muutis Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit (FEI) teatud krossitakistuse tüüpidel purunevad turvasüsteemid (MIM) kohustuslikuks, mispeale leidis Eesti Ratsaspordi Liit võimalused toetada oma korraldajaid, viimaks takistused vastavusse rahvusvaheliste nõuetega.

Kolmevõistluse krossi peetakse üheks suurima riskiga ratsaspordialaks ning seetõttu tegeleb FEI-s juba pikki aastaid töögrupp krossi turvalisuse tõstmiseks. FEI on soovitanud mõnda aega kasutada lahtistel takistustel takistussõidu turvakobade põhimõttel toimivaid turvasüsteeme, mis hobusepoolse tugevama surve puhul avanevad ning “veeretava” palgi või muu sarnase elemendi sujuvalt maha. Taolise süsteemi eesmärgiks on püüd vähendada kukkumiste arvu. Taoline turvasüsteemi avamine lisab võistluspaarile 11 karistuspunkti.

Tänavusest aastast on kohustuslik kasutada turvasüsteeme avatud lattaedade, okseritel ja tõusvatel kolmikutel, samuti nurkadel ning veel mõnel vähem kasutataval takistusel. Eesti kolmevõistlusmäärustikust lähtuvalt peavad turvasüsteemid olema kasutusel alates tasemest CCN100.

Esimesed Ratsaliidu poolt toetatud turvasüsteemid on kasutusel homme Kose lähistel algaval rahvusvahelisel kolmevõistlusel. Toetatakse ka teisi suuremaid võistluste korraldajaid.

Comments are closed.