Ratsavõistlus CHI Pärnu jätkub sel nädalavahetusel takistussõiduga

Sel nädalal jätkub Maria talu ratsakeskuses peetav ratsaspordivõistlus CHI Pärnu takistussõiduga. Võistlus kulmineerub pühapäeva õhtul, kui peetakse grand prix sõit kõrgusel kuni 145 sentimeetrit.

Võistluspäevad algavad hommikul kell 8 rahvusliku klassi sõitudega kõrgustel kuni 120 sentimeetrit. Seejärel asuvad starti rahvusvaheliste klasside sportlased. Kokku stardib eeloleval nädalavahetusel Maria talu ratsakeskuses ligi 200 sportlast Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Norrast ligi 250 hobusel. Teiste seas astuvad võistlustulle ka Rein Pill, Gunnar Klettenberg, Kertu Klettenberg, Margit Mägi, Katrin Pill, Paul Richard Argus, Urmas Raag, Tiit Kivisild, Kullo Kender ja Hanno Ellermann.

Esimese päeva rahvusvahelise võistluse avalöögi andsid noored hobused ja nende ratsutajad. 6- ja 7-aastastele hobustele oli rajameister üles seadnud kahefaasilise parkuuri, kus 6-aastased hüppasid kõrgusel 120 cm ja 7-aastastele hobustele tõsteti tõkkeid 5 cm võrra kõrguseni 125 cm. Sõidu parimaks osutus Paul Argus hobusel Essential de Muze K.S.H. Teise koha väärilise tulemuse tegi Leedu sportlane Kristupas Petraitis hobusel Early Bird ME ning kolmanda koha sõitis välja Ebbe-Liisa Sõnajalg Egotripil.

Avatud klassi sõidu, kahefaasilise parkuuri, kõrgusel 120 cm võit jäi Eestisse. Kiire ja vigadeta sooritusega võitsid sõidu Anette Leppik ja Samurai’s Miracle. Ka teie ja kolmas koht jäid kodumaale – teine vastavalt Emili-Loore Vabaoja ja Raven ning kolmandaks ratsutas ennast Urmas Raag hobusel Van Damme.

Eelviimase klassi, CSI2* 130 cm, võitis Kullo Kender hobusel Stellaria. Teise koha saavutas Berit Lehtsaar oma pikaaegsel partneril Solei Solei ja kolmanda Ivo Ots hobusel Candour Esqui.

Eilse põhisõidu kõrgusel 135 cm, võitis Kullo Kender hobusel Striga. Teise koha saavutas Urmas Raag hobusel Van Damme ning kolmanda koha saavutas Paul Argus ja Jay-Z Bee. Sellega on meie esimene takistussõidu päev lõppenud ja kohtume juba homme hommikul kell 8.00 rahvusliku 105 cm klassi sportlastega. Palju õnne kõikidele võitjatele! Rahvuslike sõitude tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/575991

Võistluste täpsema ajakava leiab portaalist ratsanet.ee ning stardijärjekorrad ja tulemused veebilehelt https://online.equipe.com/en/competitions/41329.

Rahvusvaheliste sõitude otseülekannet saab laupäeval ja pühapäeval jälgida portaali clipmyhorse.tv vahendusel.