Rein Pill ja A Brok võitsid Leedu MK-etapi

Rein Pill ja A Brok rõõmustasid täna Eesti ratsaspordihuvilisi tuues Eestile magusa võidu Šiauliai MK-etapilt.

Möödunud nädalavahetusel Tallinn International Horse Show’l võistelnud seltskond suundus sellel nädalal Leetu, et osaleda sealsel CSI2*-W suurvõistlusel. Kui Tallinnas noppisid rohkelt võite Leedu sportlased, siis nüüd saime mitu magusat võitu meie.

Takistussõidu MK-etapp peeti pühapäeva pärastlõunal kõrgusel 140-160 cm. Starti asus 38 võistluspaari, kelle esimeseks ülesandeks oli tagada pääs ümberhüpetele. Puhaste paberitega pääses edasi kuus ratsanikku ja hobust, kellest lõpuks vaid Pillil ja A Brokil õnnestus sõita ka ümberhüpped karistuspunktideta. Teise kohaga lõpetas rumeenlane Andrea Herck hobusel Idarquithago (4 kp) ja kolmanda koha saavutas Poola sportlane Robert Wilczewski hobusel Crown Prince 2 (4 kp). Neile järgnesid leedulane Danielius Gutkauskas ja Lotus G (8 kp), lätlane Andis Varna ja Dendelin (16 kp), ning Vladimir Beletskiy hobusel Falkone E, kes loobus ümberhüpetel. Kindlasti olid ootused suured ka Urmas Raagil, kuid täna pidi sportlane leppima 5 karistuspunktiga Ibellega sõidust ja 9 karistuspunktiga Carlosega sõidust.

Rein Pill ja A Brok olid Tallinna Horse Show MK-etapil neljandal kohal. Foto: Gerlin Kess

Meie paari võitu võib seekord pidada ise natuke rohkem A Broki, kui Reinu võiduks. „ A Brok oli lihtsalt suurepärane, ta hüppas täna väga hästi. Mitu korda pidi ta rajal minu vigu parandama ja nii ta meid võidule tõi ka.“ Pilli sõnul oli GP parkuur neile päris sobilik, seal oli küll suuri takistusi, kuid neile oli suhteliselt mugav peale sõita. Ka hobune oli täna paremini juhitav, kui eelnevatel päevadel.

Rein Pill ja A Brok Leedus autasustamisel. / Raimonda Palionytė Facebooki leht.

Sama paar sai suure ringi võidu juba võistluse avapäeval, mis andis aimu heast minekust ja kergitas eestlaste lootusi MK-etapi võistluseks. Lisask tegi reedeses 130 cm parkuuris väga hea sõidu Anette Leppik oma väikese ratsu Samurai’s Miracle’ga, saavutades kõrge teise koha. Samas sõidus olid Pill ja Alfons Ra neljandad. Leppik ja Samurai’s Miracle tulid võidule võistluse viimasel alal, mis kandis nimetust Speed and Music kõrgusel 130-135 cm, edestades seal vanameistrit Pilli Alfons Ra’l, kes lõpetas teisena.

Laupäeval oli ümberhüpetega 145 cm põhisõidus parim eestlane jällegi Pill Alfons Ra’l, kes saavutas kolmanda koha, talle järgnes kohe Urmas Raag Carlosel. Sõidu võitis Beletskiy hobusel Daddy Cool. Kuni 135 cm kõrguste takistustega kahefaasilises parkuuris oli parim eestlane Janika Pirel Jamin Hirvi hobusel Straight Flush, kes lõpetasid kolmandal kohal, kohe Gunnar Klettenbergi ja Queenslandi ees. Rahvuslikus klassis kõrgusel 115 cm võitsid Maarja Martinson ja Banderas B.

Rohkelt auhinnalisi kohti jagus veelgi, mida saab järgi vaadata tulemustest: http://www.equestrian.lt/

Comments are closed.