Säreveres jõudis lõpule ERL-i Noortekarikas, peeti Ponikarika finaalide eelne viimase etapp

Hobumaailm

Möödunud pühapäeval peeti Säreveres startiderohke takistussõiduvõistlus, kus lõpplahenduse sai ERL-i Klubide Noortekarikas, samuti peeti ERL-i Ponikarika viimane etapp enne finaale. Neile lisaks peeti ka Eggersmanni Juunioride Karikasarja finaal, millest pikemalt järgnevas uudises.

ERL-i Klubide Noortekarika etapil osales Säreveres kolme klubi koondvõistkond. Vastavalt reglemendile sõideti kõrgustel 105 cm ja 120 cm, kusjuures arvesse läks kolme parema tulemus mõlemast voorust, kasutuses oli Rahvuste Karika formaat. Nii Viljandimaa kui Tondi kogusid sel korral neli karistuspunkti ja kuna erandina Rahvuste Karika formaadist ei viida läbi ümberhüppeid, vaid otsustavaks saab asjaolu, millise võistkonna kolme parema aegade summa on kiirem, siis osutus võitjaks Viljandimaa. Kolmanda kohaga pidi leppima Tartumaa.

Noortekarika koondarvestuses läksid arvesse neljast etapist kolme tulemused, kuid etappidel ei jagatud tavapäraseid kohapunkte, vaid kokku liideti reaalselt teenitud karistuspunktid. Võidukarika pälvis tänavu Tondi klubi, kelle karistuspunktide arvuks jäi neli. Teisel kohal lõpetas 12 karistuspunktiga Viljandimaa, kolmandal 16 punkti kogunud Tartumaa. Esimesel etapil osalesid lisaks nimetatud klubidele veel ESHKS-Audruranna ja KRT-Ruttar-Läänemaa segavõistkonnad, samui Ruila ja Vändra koondised.

suured-ponid_birgit-loot-ja-mon-arh_foto-celin-lannusalu

Birgit Loot juhib enne finaali Ponikarika Suure Ringi edetabelit. Foto: Celin Lannusalu

ERL-i Ponikarika väikeses ringis hüpati Säreveres kõrgusel 90 cm, kusjuures tegemist oli tõusva raskusega parkuuriga. Esikolmikusse jõudsid viimasel etapil Jessica Mölder (Pärnumaa) ja Wonderful Surprise,  Birgit Adler (Pärnumaa) ja Vapper ning Katrin Liivamägi (Simon) ja Mon Roberta. Ponikarika suures ringis võitis kõrgusel 100 cm Saskia Maripuu (Ruila Tall) poniga Deal or No Deal, teine oli Anett Pajur (Tondi) poniga Macho ning kolmas Birgit Loot (Simon) poniga Mon Arh.

Ponikarika Suure Ringi finaal saab toimuma Tallinn International Horse Show raames ja sinna pääseb kümme parimat. Liidriks on enne finaali Birgit Loot 107 punktiga. Talle järgnevad 92 punkti kogunud Saskia Maripuu ja 86 punkti kokku saanud Rebecca Blumfeldt (Tondi). Väikese Ringi finaali pääsevad kõik punkte kogunud sportlased ning see peetakse Tondi maneežis 29. oktoobril.

Kõik Särevere võistluse tulemused

Karikasarjade tulemused

 

Comments are closed.