Selle suve viimane Postimehe otseülekanne tehakse EMV-lt rakendispordis

img_4453-1

Foto: Merike Udrik-Õispuu

Üherakendite Eesti meistrivõistlused peetakse tänavu 10.-11. septembrini Raplamaal Lau külas asuvas Madise tallis. Rakendispordi põnevamast osas, maratonist, teeb otseülekande ka Postimees ja see algab pühapäeval kell 11.15.

Nädalavahetusel koguneb Lau külasse kokku 10 ekipaaži, kellest kaheksa võistleb Eesti meistritiitli eest. Samal ajal peetakse ka Eesti Ratsaspordi Liidu Karikasarja II etapp, mille arvestuses osalevad kõik rakendid.Tiitlit läheb kaitsma Riina Rõa, kes seekord on stardis hobusel Pin Rock’s Poppius. Võistlevad ka teised Eesti esirakendid, muuhulgas Urmas Saks Idekssiga, Ülar Raudsepp Friidomiga ja Eve Haggi Vairiga.

Laupäeval peetakse kaks esimest ala: koolisõit kostüümidega ja täpsussõit. Pühapäeval selguvad medalisaajad peale maratoni ehk maastikukrossi läbimist.

Rakendisport on äärmiselt põnev ja kiiresti populaarstust koguv spordiala Eestis ja see võistlusala sarnaneb kõige rohkem ratsutamise kolmevõistlusega. Rakendivõistlus koosneb kolmest osast: koolisõit, maraton (ehk kross) ja täpsussõit. Kutsar istub kaarikul, mille ette on rakendatud üks, kaks või neli hobust/poni. Võistluse lõpptulemuse otsustab karistuspunktide hulk, mis on kogutud kolme osa peale kokku. Kutsaril on abiliseks groom – inimene kes abistab kutsarit kõigis vajalikes tegevustes ja maratoni ajal „ripub” vankri taga ja hoiab seda tasakaalus pööretes ja kurvides.

Kõik huvilised on oodatud vaatama, üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Stardijärjekorrad ja tulemused

Comments are closed.