Rakendispordis kaitses meistritiitlit Riina Rõa (videointervjuu)

Pühapäeva pealelõunal jõudsid lõpule Eesti meistrivõistlused rakendispordis, kus tiitlit kaitses Riina Rõa hobusel Pin Rock’s Poppius.

Tänavused rakendispordi Eesti meistrivõistlused peeti kahepäevasena, kus esimesel päeval sõideti  koolisõit ja täpsussõit ning teisel päeval maraton ehk kross. Tulemused näitasid, et konkurents oli üsna tasavägine ning kuni krossi viimase startija finišini ei saanud kindlalt öelda, kellele kuuluvad medalid.

Peale koolisõitu asus juhtima Ülar Raudsepp (Liivimaa RK) hobusel Friidom (groom Priit Reinaus), kes võttis esimeselt alalt kaasa 47,6 karistuspunkti. Neile järgnesid Urmas Saks (Liivimaa RK) ja Indekss (groom Aivar Ottender) ning Pille-Riin Reinaus (Märjamaa SK) hobusel Aramis (groom Priit Reinaus). Punktivahed olid väikesed ja võidule ei saanud keegi kindel olla.

Täpsussõidu järel asus juhtima hoopis Riina Rõa (Vändra RSK) Pin Rock’s Poppiusega (groom Age Põldaru), kellel õnnestus ainukesena sõita rada läbi nii, et maha ei kukkunud ükski pall. Tema kahe esimese ala tulemus kokku oli 54,32 kp. Teisel kohal kahe ala järel oli Reinaus 55,34 kp-ga ja kolmas Raudsepp 56,60 kp-ga. See tõotas ülimalt põnevat maratoni ning publik ei pidanudki pettuma.

img_1648-riina-r6a-ja-poppius

Riina Rõa, Age Põldaru ja Pin Rock’s Poppius esimesel maratoni takistusel. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Maratonis andsid kõik ekipaažid endast kõik. Esikolmikust tegi kiire aja ette Raudsepp, minnes täispangale. Tema järel startis Rõa, kelle hobune on alles 5-aastane ja seetõttu ütles sportlane enne starti, et proovib sõita maratoni just täpselt nii, nagu hobune oskab ja jaksab. Endalegi üllatuseks suutis ta nii mitmegi takistuse läbida kiiremini kui Raudsepp ja nüüd jäi vaid oodata, mida teeb viimasena starti tulev Reinaus. Pille-Riin Reinaus ja Aramis alustasid ülivõimsalt, kuid neil ei õnnestunud sama tempot lõpuni hoida. Nii läks kuldmedal ja meistritiitel Rõale ja ülinapi 0,1 karistuspunktise edumaaga kolmanda koha ees sai hõbemedali Reinaus. Pronks riputati kaela Raudsepale. Tähelepanu tasub siin veel pöörata asjaolule, et hõbeda ja pronksi groomiks oli sama isik!

img_2475-medalikolmik

Esikolmiku ekipaažid vasakult: hõbemedali saanud Pille-Riin Reinaus, kuldmedali saaja Riina Rõa ja pronksmedali omanik Ülar Raudsepp. Foto: Merike Udrik-Õispuu

img_2492-medalikolmik-ja-groomid

Õnnelikud võitjad: Ülar Raudsepp, Age Põldaru, Riina Rõa, Priit Reinaus, Pille-Riin Reinaus. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Riina Rõa oli võidu üle siiralt üllatunud, sest ei uskunud, et Poppi, nagu ta hellitavalt oma ratsut kutsub, nii tubli on. “Arvasin, et Ülar võidab ja ma tõesti soovisin talle võitu,” ütles sportlane. “Kuna hobune on alles noor, siis napib tal veel kogemusi ja jõudu, kuid temas on palju potentsiaali.”

Tulemused

Comments are closed.