Soome GP sarja finaalis jäi Rein Pill napilt ilma hinnalisest sõiduautost

Pühapäeval Laaksol peetud Soome GP sarja finaalis sai Rein Pill hobusel A Brok teise koha, jäädes napilt ilma esikohast, mille auhinnaks oli uhiuus Volkswagen Golf. Tiit Kivisild ja Corsica lõpetasid kolmandal kohal.

Laupäeval toimunud finaali kvalifikatsioonivõistlusel saavutasid Pill ja A Brok teatavasti kolmanda ning Kivisild ja Corsica teise koha. Pühapäevases põhisõidus aga oli nende järjestus vastupidine. Finaalis oli sarnaselt laupäevase kvalifikatsiooniga esimese vooru kõrguseks 145 cm, teises voorus 150 cm. Kui laupäeval läbisid avavooru vigadeta kaks võistluspaari, kelle hulgas ka Kivisild ja Corsica, siis nüüd puhtaid sooritusi esimeses voorus ei olnud. Parima tulemusega lõpetas Antonina Hartwall hobusega Sunland de Thieusies, milleks oli kaks karistuspunkti ületatud normiaja eest. Pill ja A Brok lõpetasid nelja, Kivisild ja Corsica viie karistuspunktiga.

Kuigi teises voorus olid takistused kõrgemad, läbis selle puhtalt seitse paari kümnest finaalvooru pääsenust. Puhta soorituse tegid ka Pill ja Kivisild, platseerudes selle tulemusena vastavalt teisele ja kolmandale kohale. Võitis samuti teises voorus karistuspunkte vältinud Hartwall. Nii jäi Hartwalli lõpptulemuseks 2 karistuspuntki ja Pillil 4, ehk võib öelda, et Pillil jäi auto kahe karistuspunkti kaugusele, sest mõlemas voorus tegi ta tegelikult võitjast kiirema aja.

Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Rein Pill ja A Brok. Foto: Külli Tedre

Enne põhisõitu oli Laaksol kavas 135 cm kõrguste takistustega parkuur, kus soomlanna Jessica Aminoffi ja Avalanche järel lõpetasid teisel kohal Renek Rosenberg ja Helios de Muze. Samas sõidus said kaheksanda auhinnalise koha Kullo Kender ja LRK Astrid L.

Laakso tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/14060

Comments are closed.