Takistussõidu EMV esimesed osavõistlused peetud

Täna alustati Ruilas takistussõidu Eesti meistrivõistluste ja harrastajate meistrivõistlustega, kui sõideti I osavõistlused. Homme on oodata põnevat medaliheitlust, kui II osavõistluses tuleb sõita kaks vooru.

Hommikul asusid esimesena starti poniratsanikud, keda oli kokku 19. Mõõtu võeti 95/105 cm handicap süsteemiga parkuuris. Puhta sõidu ja parima aja tegi Saskia Maripuu (RK Ruila Tall, treener Jessica Raide) ponil Deal Or No Deal võites seeläbi esimese osavõistluse. „Tänane rada ei olnud meie jaoks väga keeruline. Sõiduga jäin rahule, sain teha väikeseid pöördeid, nagu plaanisin ja hobuse toimis väga hästi.“ Täna eriti närvis ei olnud ja homme plaanib minna sõitma ikka puhtalt.
Kolm sekundit aeglasema ajaga tuli teiseks Eleanora Aunap (Tartumaa RSK, treenerid Hanno Ellermann, Annika Õkva) hobusel Balestra ja kolmandana lõpetas Kippen Närep Märjamaa SK) ponil Rosehill Fascination.

Saskia Maripuu ja Deal Or No Deal. Foto: Celin Lannusalu

Lapsed läbisid parkuuri kõrgusega 110 cm. I osavõistluse kiireim oli Johanna Jürisson(Tondi RSK, treener Kristiina Pähn) hobusel Cookie. Vapper Johanna sõitis katkise jalusega sõidu lõpuni ja võitis! Neiu sõnas, et poole parkuuri pealt hakkas sadul küljele vajuma ja hobuse abiga jõudis ta kenasti üle finišijoone ja alles siis sai sadul temast võitu ning sportlane maandus õnnelikult platsil. „Mulle oli see täna kolmas 110 cm rada ja see ei tundunud väga raske. Homme sõidan esimest korda 115 cm ja loodan anda endast parima.“
Teiseks tulid 8 võistluspaari seas Johanna Krippel (Viru Ratsu) hobusel Donette ja kolmandaks Anna Maria Tamberg (Märjamaa SK, treener Kristiina Raudnagel) Soleil’s Casper.

Johanna Jürisson ja Cookie. Foto: Celin Lannusalu

EMV kolmas parkuur oli mõeldud juunioritele, kel tuli alistada 125 cm kõrgused tõkked. Juuniorite I osavõistluse võitis 14 paari seast Aleksandra Kliimand (Tartumaa RSK) hobusel Warlock. Aleksandra, kellel enda sõnul on EMV ettevalmistused sujunud väga hästi, jäi oma tänase esitusega rahule. „Minu hobune oli täna väga tubli ja päästis mind ka ühe korra. Rada mulle väga meeldis, see oli selline paras kõrguse poolest ja ka pöördeid oli hea teha.“ Homsesse sõitu läheb noor neiu kindla plaaniga – ikka võidu peale. Aleksandra treenib Urmas Raagi käe all.
Teise koha saavutas Rebecca Blumfeldt (Tondi RSK) kogenud San Antoniol ja kolmandaks Berit Truuts (Liivimaa RK) hobusel Quince.

Aleksandra Kliimand ja Warlock. Foto: Celin Lannusalu

Võistluspäeva teist poolt alustastati klassiga U25, kus parkuuri kõrguseks 130 cm. 18-st võistluspaarist tegi I osavõistlusel parima soorituse Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusel Solei Solei. „Tänane rada oli tehniline, aga saime sellega hästi hakkama. Täna ei pannud sõidus veel viimast välja ka. Homme püüan I voorus puhtalt sõita, kui see ei õnnestu, siis peab II voorus kiirusele panustama. Mõlemad mu hobused on praegu heas vormis. Peale Riia võistlust, kus nad hüppasid väga hästi, lasin neil veidi puhata ja see tuli neile kasuks.“

Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Foto: Celin Lannusalu

Teise koha saavutasid siin Karolin Valge (Tartumaa RSK, treener Urmas Raag) ja Fabriano B ning kolmandaks tulid Kärol Järviste (RSK Ruttar, treener Andres Udeküll) ja Hup.

Tänase päeva kõrgeim parkuur oli 140 cm, milles võtsid mõõtu seeniorid. I osavõistluse võitis Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusel Artas. Kullole on see esimene kord osaleda seenioride meistrivõistlustel. „Mul oli täna raske stardipositisoon, kui pidin minema teisena hüppama. Tagantpoolt tulijatel oli igal juhul eelis, aga ma ei saanud võtta ka liigseid riske. Ma pidin tegema kiire aja ja samas sõitma puhtalt, mis ka õnnestus. Homme läheb raskeks, sest nii Reinul kui Hannol on kiired hobused. Hetkel on mu hobused heas vormis ja lähen starti hea tundega.“

Kullo Kender ja Artas. Foto: Celin Lannusalu

Teise tulemusega lõpetasid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Alfons Ra ning kolmandana Paul Argus (Tondi RSK) ja Caesar. Kahjuks valis Paul EMV arvestuses osalemiseks Renessini, kellega täna saadi tulemuseks 8 kp. Samamoodi „vale“ valiku tegi neljandana lõpetanud Tiit Kivisild (RK Ruila Tall), kes valis EMV arvestusse Henrietta, kellega koguti 8 kp ja oma teise ratsu Don Kidega oldi neljandal auhinnalisel kohal. Viiendana lõpetasid Hanno Ellermann (ESHKS) ja Freedom.

Harrastajate meistrivõistluste I osavõistlus lõpetas võistluspäeva Ruilas. Harrastajad sõitsid parkuuri kõrgusega 105 cm. Esikoha noppis endale Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK, treener Pille Elson) hobusel Barun Abruka. Riinu viskas nalja, et eile püüdis hobuse metsast lassoga kinni ja täna sõitis end esimeseks. „Eile ei tahtnud Baron end kuidagi kätte anda ja püüdsin teda koplist jah tükk aega.“ Tänane võistlus sujus tema sõnul hästi ja muidu keevaline hobune oli enda kohta väga rahulik. „Baron ei passinud täna midagi ja hea oli sõita. Üks pööre viiendale tõkkele oli meil veidi kohmakas, aga muidu läks kõik plaanipäraselt. Homme on uus võistlus ja eks paistab, mis tuleb.“

Riinu Rahuoja ja Baron Abruka. Foto: Celin Lannusalu

Teisele kohale sõitsid end Karin Peks (Pärnumaa RSK) ja Panchita ning kolmandaks tulid Grete-Brit Kuusik (Pärnumaa RSK) ja Bridney.

Kõik tulemused

 

Comments are closed.