Baltic Dressage League Eesti etapi võit tuli taaskord Eestisse

Kätlin Nõgu, Hobumaailm.ee

Möödunud nädalavahetusel peeti Maria talus BDLi Eesti etapp, kus omavahel võtsid mõõtu Balti riikide paremad koolisõitjad. Lisaks leidis reedel ja laupäeval aset ka Little Stars Dressage, mis oli avatud kuni 14-aastastele lastele ning võisteldi samm-traav ja ABC skeemides. 

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Seeniorid sõitsid laupäeval PSG skeemi RK3, mille võitis Dina Ellermann (Tondi RSK) hobusel Donna Anna (69,167%), teisele kohale tuli Tiina Kuusmann (RSK KRT) Romantikal (67,794%) ning kolmandale auhinnalisele kohale Marii-Heleen Raidmets (Audruranna RSK) ponil Rokit (63,676%). Pühapäeval sõideti vabakavasid ning selle sõidu võitis taaskord Ellermann, sõites välja 70,584%. Kuusmann saavutas 69,084%-iga teise koha ning kolmandale kohale jõudis lätlanna Agnese Kukaine hobusel Funky (66,709%). Seeniorite klassi üldvõit läks Ellermannile (139,751p), teine koht Kuusmannile (136,878p) ning kolmanda koha napsas Raidmets (129,885p).

Dina Ellermann ja Donna Anna. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Noorteklassis sai esimesel võistluspäeval neljast võistluspaarist tulemuse kirja ainult 2 sõitjat, kellest kõrgeima protsendi sõitis välja leedulanna Viktorija Kundrotaite hobusel Hefaistas (64,844%). Pühapäeval said tulemuse kirja kõik 4 noort ratsanikku. Sõidu võitis Kundrotaite (67,667%), teisele kohale tuli soomlanna Wilma Erkkilä hobusel Release Me (64,750%) ning kolmanda koha pälvis Evelin Rattus (Tondi RSK) hobusel Helanas (61,292%). Üldvõidu viis koju Kundrotaite, teisele kohale tuli Erkkilä ning kolmanda koha võttis Rattus.

Viktorija Kundrotaite ja Hefaistas. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Laupäeval oli parim juunior lätlanna Aleksandra Sile hobusel Lauren, sõites välja 65,202%. Teise koha saavutas leedulanna Barbora Jakilaite hobusel Quo Vadis (63,384%) ning kolmas oli soomlanna Noora Pajari hobusel Polar Blitz (63,283%). Parima eestlasena saavutas neljanda koha Maria Filimonenko hobusel Flibustier (62,980%). Pühapäeval sõidetud vabakavadega jäi esikaksik samaks- sõidu võitis Sile (68,709%) ning teine oli Jakilaite (67,459%). Kolmandale kohale sõitis end aga Veronika Liiv (Tondi RSK) hobusel Vencedor (67,042%). Üldarvestuse võitis kindlalt Sile, teine oli Jakilaite ning kolmandale kohale tuli Pajari.

Aleksandra Sile ja Lauren. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Hobumaailmal õnnestus küsida ka juunioride klassi võitjalt kommentaari võistlusele. Sile sõnul on iga võistlus hea kogemus ja ta kavatseb sarjast kindlasti osa võtta ka tulevikus. Küll aga märkis ta, et korraldajad võiksid kaaluda Läti kohtuniku kutsumist järgmisel aastal. Samuti ei olnud kuivuse tõttu pinnas kõige paremas korras ning see on võistlejatele alati suureks probleemiks.

Lasteklassis viis laupäeval kaksikvõidu koju Barbora Jakilaite hobusel Quo Vadis (68,462%) ning ponil Rohlsdorfs Havanna (68,333%). Kolmanda koha saavutas Berit Pihlak (Tondi RSK) ponil Chicolo (65,449%). Jakilaite pälvis ka pühapäeval esimese ja teise koha, võites sõidu seekord Rohlsdorfs Havannaga. Kolmandale kohale tuli lätlanna Leticia Politere hobusel Laso. Üldarvestuse võitis Jaikilaite, teine oli Pihlak ning kolmandaks tuli Politere.

Barbora Jakilaite ja Quo Vadis. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

U18 arvestuse võitis esimene päev leedulanna Kornelija Zubryte hobusel Pokerface We (65,897%), teisele kohale tuli Sonja Roberta Sedin (Tondi RSK) hobusel Sahib (64,423%) ning kolmanda koha saavutas Theresa Radha’a (Tondi RSK) ponil Odrino ‘B’ Van Het JuxSchot (61,282%). Pühapäeval võitis Sedin (66,250%), teine oli Zubryte (64,405%) ning kolmanda koha saavutas Radha’a (59,583%). Üldarvestuses tõi seega võidu koju Sonja (130, 673p), edastades napilt Kornelijat (130,302p) ning kolmas oli Theresa (120,865p).

Sonja Roberta Sedin ja Sahib. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Harrastajate sõidu võitis laupäeval soomlanna Mirelle Autio ponil Carlotta III, lisaks saavutas see sama paar pühapäeval II koha ning kindlustas endale seega ka üldvõidu 136,282 punktiga. Laupäevases sõidus saavutas teise koha Agnes Raudam (Saaremaa RSK) hobusel Rockefeller ning kolmandale kohale tuli Gunita Sumska-Zagata hobusel Dustinov V, sama paar saavutas ka pühapäevases sõidus kolmanda koha. Üldarvestuses tuli teisele kohale Dina Endzina (135,897p), kes võitis pühapäevase sõidu. Üldarvestuse kolmas koht läks Raudamile (133,654p).

Mirelle Autio ja Carlotta III. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Lisaks BDLi klassidele leidsid, aset ka mitmed avatud klassid. Avatud GP klassi üldvõidu viis koju Dina Ellermann Landy’s Akvarelil, avatud M klassi üldvõit läks Heidi Kristina Svanborg-Lodmanile (RSK KRT) hobusel Santanz, avatud Li üldvõitja oli Laurel Leisna (Niitvälja RSK) Calendulal ning avatud A klassi üldvõit läks Kätlin Nõgule (Niitvälja RSK) hobusel Lily.

Baltic Dressage League Estonia etapivõit tuli Eestile (674,943p), teine koht läks Lätile (662,309p) ning kolmas koht Leedule (657,169p). Eesti võistkonnale andsid panuse Dina Ellermann ja Donna Anna, Tiina Kuusmann ja Romantika, Agnes Raudam ja Rockefeller, Sonja Roberta Sedin ja Sahib 132.673 ning Berit Pihlak ja Chicolo.

Maria talus toimus varasemalt Väänas ja Ruilas peetud võistlus esimest korda. Kindlasti oli see meie lõunanaabritele tore uudis, kuna nende jaoks vähenes kohalesõidu kilometraaž märgatavalt, seevastu põhiliselt Harjumaale kogunenud kohalikud koolisõitjad pidid seekord Pärnumaale reisima. Ilusad ilmad olid kahtlemata plussiks korraldajatele ja pealtvaatajatele, teisalt mõjutas kuumus ja tolmav liiv selgi nädalavahetusel võistlejaid korralikult. Maria talu peremehe Enn Randi sõnul ei ole nad seal põhimõtteliselt mitu kuud vihma näinud ja selgi korral mujal Eestis kõvasti kärkinud äike läks võistluspaigast uhke kaarega mööda.

Maria Talu peremees Enn Rand kuivust leevendamas. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Järgmine etapp toimub 18-19. augustil Venemaal, Moskvas.

Kõik Eesti etapi tulemused on leitavad siit.

Väiksed staarid Ralf Ellermann ja Manny, Liisa Kabur ja Ramingo ning Kregory Kikkas ja Monte. Foto: Külli Tedre-Gavrilov.

Comments are closed.