Takistussõidus lisandub 2020. a amatööride võistlusklass. Ratsanetis al 06.01.

Harrastusspordi takistussõidu komitee ettepanekul ja koostöös hakkab lisaks harrastussportlase klassile 2020. a kehtima ka amatöörsportlaste klass.

Harrastajatele mõeldud Porsche Karika raames testiti 2018. a kahte eraldi võistlusklassi „Harrastajad“ ja „Amatöörid“. See andis erinevate oskuste ning taustaga sportlastele väljundi võistlemiseks ning säilis sportlik pinge ja motiveeritus. Samuti on viimase nelja aasta jooksul harrastajate sooritused tunduvalt paranenud, treenitakse eesmärgipärasemalt ja tuuakse sporti juurde uusi andekaid hobuseid. Seni kehtinud limiteeritud kõrgus (120 cm) ei võimalda aga klassiga liituda noortel ja endistel seenioritel, millele lisandub veel vanusepiirang (22 a).
Harrastaja definitsioon hõlmas väga erineva tausta, võimekuse ja ambitsiooniga sportlaseid. Kuna harrastajate arv takistussõidus on viimastel aastatel aga jõudsalt kasvanud, tundus aeg küps luua juurde amatööride klass, mis aitaks neid kitsaskohti vältida ja ratsaspordi harrastajatel spordi juures püsida. Uue klassiga tahetakse parandada konkurentsi ja võistlustel osalejate tase oleks ühtlasem. Uuendusega seonduvalt alandati harrastajate ja amatööride vanusepiiri 19. aastale.

Seoses uue klassi sisseviimisega tehti muudatused määrtustikes, võistlemisega seotud dokumentides, EMV/SMV raskusastmetes, edetabeli dokumentides jne.

Amatööri määratlusega takistussõidus saab tutvuda SIIN

Antud määratlus kehtib alates 01.01.2020. Amatööri staatuse taotlemine Ratsanetis on võimalik alates 06.01.2020.

Uuendatud harrastaja määratlusega saab tutvuda SIIN
Antud määratlus kehtib alates 01.01.2020. Seda on uuendatud seoses amatööride klassi loomisega takistussõidus.

Harrastajate edetabelite pidamise kord on leitav SIIT
Uuendused: takistussõidu kõrguste ümardamine allapoole ja punktide saamise max tase muutus madalamaks, koolisõidu edetablisse lisandus L raskem tase.

Amatööri staatuse taotlemine toimub Ratsanetis isiku profiililehel sisselogitult “Litsentsikategooria” all (nupp “Muuda”). Järgnevalt toome mõned näited, millal saad või pead takistussõidus amatööri staatuse taotlema.

•  NÄIDE 1
Sul oli 2019 aastal harrastussportlase litsents ja võistlesid kõrgustel kuni 110 cm (k.a). Alates 2020 oled endiselt arvatud harrastajate klassi ja võid jätkata võistlemist harrastaja tasemel (kuni 110 cm).
Kui otsustad võistelda sellest kõrgemal tasemel (kuni 130 cm), siis pead harrastussportlase litsentsile lisaks valima amatööri staatuse.

•  NÄIDE 2
Sul oli 2019 aastal harrastussportlase litsents ja võistlesid kõrgustel kuni 120 cm (k.a). Alates 2020 oled endiselt arvatud harrastajate klassi, kuid pead tegema valiku:
– jääd harrastajaks ja võistled kuni 110 cm tasemel
– valid amatööri staatuse ja võistlustaseme kuni 130 cm

•  NÄIDE 3
Sul on seeniori litsents ning käesoleval ja sellele eelneval aastal oled võistelnud kõrgustel kuni 130 cm (k.a). Võid jätkata endistviisi või taotled endale amatööri staatuse.

•  NÄIDE 4
Sul on noore litsents ning käesoleval ja sellele eelneval aastal oled võistelnud kõrgustel kuni 130 cm (k.a). Võid jätkata endistviisi või taotled endale seeniori litsentsi koos amatööri staatusega.

•  NÄIDE 5
Alates 2020 on sul noore või seeniori litsents ja soovid selle vahetada harrastussportlase litsentsi vastu, siis amatööri staatus on kohustuslik, kui käesoleval ja sellele eelneval aastal oled võistelnud kõrgustel kuni 130 cm (k.a).

Comments are closed.