Tallinn kutsub valima aasta parimat sportlast ja võistkonda

Kõigil linlastel on võimalus osaleda Tallinna 2019. aasta parima sportlase ja võistkonna valimistel. Veebilehel saab teha valiku ja hääletada oma lemmikute poolt järgmistes kategooriates: parim naissportlane, parim meessportlane ja parim sportmängude võistkond – hääletada saab kuni 3. detsembrini kella 10.00ni.

Hääletada saab https://www.tallinn.ee/sport/

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinna parima sportlase ja võistkonna valimine Tallinnas pikaaegne traditsioon, mis tänavu toimub juba 25. korda. „Linna sooviks on olnud tänada ja tunnustada meie tublisid sportlasi, kes oma saavutustega on kõige paremaks eeskujuks noortele. Selleks oleme traditsiooniliselt kutsunud ka kõiki linlasi osalema ja hääletama oma lemmikatleedi ja võistkonna poolt,“ ütles Belobrovtsev. „Lõppev spordiaasta on olnud meie sportlastele igati edukas ja võidukas, pakkudes spordisõpradele haaravaid hetki ja meeliülendavaid emotsioone. Oleme saanud kaasa elada meie sportlaste edule nii lähedal kui kaugel ning selle eest täname neid kõiki.“

Spordialaliitude ettepanekutel on tänavu parima naissportlase kandidaatideks tennisist Anett Kontaveit, maadleja Epp Mäe, vigursuusataja Kelly Sildaru, 3*3 korvpallur Annika Köster ja orienteeruja Piibe Tammemäe. Meessportlastest on kandidaatideks maadleja Heiki Nabi, kümnevõistleja Janek Õiglane, sulgpallur Raul Must, orienteeruja Timmo Tammemäe, karate sportlane Pavel Artamonov  ja taekwondo sportlane Vladislav Žarov. Sportmängude võistkondadest BC Kalev/ Cramo korvpallimeeskond, Tallinna FC Flora jalgpallimeeskond, TalTech´i saalihokimeeskond, Tallinna FC Flora jalgpallinaiskond ja Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond.

Interneti hääletustulemused edastatakse Tallinna Spordi- ja Noorsooametile lõplike otsuste tegemiseks. Kandidaatide paremik on koostatud lähtudes sportlaste/võistkonna sportlikest saavutustest, Tallinna esindamisest nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil ning sportlase/võistkonna tegevus kohalikus spordielus sh eeskujuks olemisel, sportliku eluviisi propageerimisel, sportlase/klubi tegevusel noortespordis jms. Ühtlasi peab sportlane olema Tallinna elanik ning võistkonna kodusaal ja kodumängud peab toimuma Tallinnas.

Tallinna linn tunnustab ja autasustab tublisid sportlasi, sportmängude võistkonda, juuniorsportlasi ja olümpiaveterane traditsioonilisel pidulikul vastuvõtul 11. detsembril 2019 Kalevi Spordihallis.

Comments are closed.