Tallinnas toimus FEI korrapidajate koolitus

Eesti Vabariigi sünnipäeva nädalavahetusel kogunesid Eesti ja lähiriikide võistluste takistussõidu korrapidajad Tallinnasse Viru hotelli, et osaleda FEI teadmiste värskendamise seminaril (FEI Refresher Seminar for FEI Stewards Jumping). Kahepäevase koolituse lektor oli kogenud FEI Level 3 korrapidaja ja takistussõitu kohtunik Radovan Salek Tšehhist.

FEI stjuuardite koolitus Tallinnas. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Radovan on meie ametnikele väga tuttav, sest on Eestis käinud mitmel korral, eelkõige takistussõidu kohtunikuna. Viimati pidas ta peakohtuniku ametit Tallinn International Horse Show’l.

Radovan rääkis läbi olulisemad punktid, mis on stjuuardi ametis vajalik meeles pidada ja tutvustas selle aasta muudatusi. Ta tõi rohkelt värvikaid näiteid oma kogemuste varalt ja rõhutas, et oluline on olla oma töös korrektne, kuid jääda tuleks siiski inimeseks. „Korrapidaja amet võistlusel on väga oluline, kuid seni ikkagi alahinnatud. Õnneks on aina rohkem võistluste korraldajaid hakanud aru saama selle ameti vajalikkusest, kuid pikk tee on veel minna.“ Radovanile on koolitamine ja töö korrapidaja ning kohtunikuna meeldiv hobi, mida oma põhitöö kõrvalt teha. „Ma olen seda ametit pidades ise palju õppinud ja ka rohkelt vigu teinud, saan õpetada nüüd teisi neid vältima,“ ütles ta.

Radovan Salek. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Koolitusel osalesid lisaks Eesti korrapidajatele ka sama ameti pidajaid Lätist, Venemaalt, Valgevenest ja Ukrainast.

Foto: Merike Udrik-Õispuu

Osalejate muljed

„Suur aitäh Hillarile ja ratsaliidule, et saime võimaluse osaleda maailmatasemel koolitusel, mis toodi meile koju kätte. Koolitaja Radovan on super esineja, teda on huvitav jälgida ja ta räägib keerulised asjad lihtsaks. Rääkimata tema praktikast erinevates riikides, erinevatel võistlustel. Nii hea on oma ala profidega uuendusi läbi arutada ja kogemusi jagada. Mõtlesin peale seminari lõppu, et tegelikult oleks hea kord aastas koos kolleegidega sarnane üritus korraldada.“

Ingrid Pruual, FEI Level 1 stjuuard

„Tore, et antud seminar toodi meile koju kätte! Minu jaoks oli juba teine kord osaleda Radovani poolt läbi viidud takistussõidu korrapidajate koolitusel. Tema koolitused on väga põnevad ja informatiivsed. Kuna Radovan on väga kogenud takistussõidu FEI tasemel kohtunik ja korrapidaja siis on tal palju praktilisi näiteid. Kordasime üle põhitõed korrapidaja töös ning vaatasime üle tähtsamad muudatused mis jõustuvad sel aastal.“

Inga Mustonen, FEI Level 1 stjuuard

”Seminari läbiviija on laialdaste teadmistega ja humoorikas koolitaja, keda on väga huvitav kuulata. Oli hea, et seminar toimus aasta alguses, sest uued nõuded tekitasid palju küsimusi ja arutelu tulemusel said osavõtjatele need palju selgemaks.”

Ülle Taru, FEI Level 2 stjuuard

Comments are closed.