Tippklassi takistussõidu kliinik Stavros Georgopoulos’e juhendamisel

Eesti Ratsaspordi Liit korraldab 7-9.06.2016 mahuka kolmepäevase kobarkoolituse, kuhu on oodatud nii sportlased kui treenerid. Koolituse üheks osaks on ka Kreeka takistussõitja ning treeneri Stavros Georgopoulose takistussõidu kliinik.

Stavrose nimi on meie sportlasetele juba tuttav – on ju kreeklane käinud juba aastaid Eestis koolitusi läbi viimas, seda põhiliselt Harjumaal Ruila ratsakeskuses. Tema kliinikud on alati olnud väga osavõtjate rohked, sageli on neil lausa ootejärjekorrad. Viimati väisas kreeklane Eestit märtsi alguses, kus keskendus oma kliinikus eelkõige erinevatele võimlemisharjutustele, mille käigus saadi nippe ratsaniku istaku parandamiseks ja hobuse tehnika arendamiseks.

stavros

Stavros Georgopoulos. Foto: erakogu

Stavros Georgopoulos on Kreeka ratsasportlane, kes on saavutanud mitmeid võite Balkanimaade meistrivõistlustel ja kuulunud korduvalt Kreeka esindusmeeskonda Rahvuste Karika võistlustel. Pärast treenimist mitmete tuntud ratsasportlaste käe all nagu Graham Fletcher, Daan Nanning ning Ludger Beerbaum kuulus Stavros ka varumehena 2004. Ateenas peetud olümpiamängude koondisesse. Praegu töötab ta rohkem koolitajana ja treenerina ning tema kliinikud on kõrgelt hinnatud nii kodus kui välismaal.

Mis teeb Stavrose kliinikud nii heaks? Tema puhul tuuakse välja eelkõige oskust näha pisidetaile – nendest ju sõltubki suur pilt! Lisaks suudab ta tänu erinevatele harjutustele välja tuua uusi külgi nii hobuses ja ratsanikus, andes sellega sportlasele juurde enesekindlust ja vajalikke oskusi. Kindlasti on koolituse raames toimuvast kliinikust palju õpetlikku saada nii kogenud sportlastel kui alles oma sportlaskarjääri alguses seisvatel noortel.

Lisaks Stavros Georgopoulose kliinikule on kobarkoolituse raames võimalik kuulata spordipsühholoogia loengut Liam Mogganilt (Iirimaa) ja toimub ka koolisõidu kliinik Stavrose õe, Joanna Georgopoulo käe all.

Koolituse kohta leiab rohkem infot www.ratsaliit.ee või https://www.facebook.com/events/478304319030393/

Comments are closed.