Ülar Raudsepp tõusis maailma edetabelis kõrgele 12. kohale

Hobumaailm.ee

Tänavuse hooaja Eesti edukaim rakendisportlane Ülar Raudsepp tõusis värskes maailma edetabelis edukate Bendoriai ja Olustvere soorituste tulemusena kõrgele 12. kohale, edetabelit juhib prantslanna Anne Violaine Brisou.
Möödunud nädalal avaldas Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit (FEI) jooksvad rakendispordi edetabelid, mille üle on põhjust rõõmu tunda ka Eesti ratsarahval. Meie Ülar Raudsepp on tänavu osalenud küllaltki edukalt kahel CAI3* tasemega võistlusel hobuste üherakendite võistlusklassis, kui mäletatavasti oli Leedus kolmas ja hiljuti Olustveres viies. Kogutud reitingupunktide najal on meie rakendisportlane hõivanud värskes maailma edetabelis ülikõrge 12. koha, seda 80 reitingupunkte kogunud rakendisportlase seas. Urmas Saks paikneb samas edetabelis 25. positsioonil, Reelika Rätsep 63. ning Eve Haggi 69. kohal.

Üherakendite edetabelit juhib prantslanna Anne Violaine Brisou, kellele järgnevad poolakatest õde-venda Bartolomej ja Weronika Kwiatek. Bendorais ja Olustveres võitnud soomlanna Talvikki Järvinen on hetkel maailma viies üherakendite kutsar. Hobuste paaride aedetabeli liidriks on poolakas Dariusz Bajer, neljarakendeid juhib ei keegi muu, kui Boyd Exell.

Ülar Raudsepp ja Friidom Olustveres. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Comments are closed.