Urmas Raag võitis Leedus toimuval võistlusel päeva põhisõidu

Sel nädalavahetusel Leedus toimuval Horsemarket Equestrian Spring Tour 2021 (HEST2021) teise nädala esimese võistluspäeva põhisõidu võitis Urmas Raag hobusel Ventisette. Päeva teine võit tuli Eestile viimasest kahefaasiliselt parkuurist. Seal tuli esimeseks Elisabeth Ervald hobusel Ulme XII.

Kokku neljal nädalavahetusel Leedus toimuv võistlus Horsemarket Equestrian Spring Tour sai juba eelmisel nädalavahetusel hoo sisse. 25 Eesti sportlast olid auhinnalistel kohtadel 96 korda, muuhulgas tuli Kullo Kenderi grand prix võidule hobusel Stiga. Sel nädalal võistleb Eestist kokku 26 sportlast 59 hobusel.

Eilse päeva kõige parema tulemuse sõitis välja Urmas Raag 9-aastasel märal Ventisette, milleks oli CSI2* tabel A peale peetud sõit kõrgusel 140 cm. Parkuuri sõitis vigadeta 7 sportlast, Urmas oli neist kõigist üle 2 sekundi kiirem. Samas sõidus tuli eestlastest kolmandaks Paul Argus hobusel Renessin ja neljandaks Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman.

Päeva teine võit tuli Eestile viimasest kahefaasiliselt parkuurist, mis peeti kõrgusel 110 cm. Seal oli kiireim Elisabeth Ervald hobusel Ulme XII. Selle sõidu lõpetas eestlastest neljandal kohal Liis Tishler hobusel Ilady ja kuuendal auhinnalisel kohal Mari Talinurm hobusel Calvin.

Lisaks neile tasub Eesti sportlasest välja tuua Karol-Kenneth Lootuse tulemusi, kes tegi hobusega Let’s Dream puhta sõidu kahefaasilises sõidus kõrgusel 135 cm ja saavutas selle tulemusega kõrge teise koha leeduka järel. Sama sõidu lõpetas kuuendal auhinnalisel kohal Paul Argus hobusega Jay-Z Bee.

Eile peeti ka kahefaasiline parkuur kõrgusel 120 cm, kust leedukad võtsid kolmikvõidu ning meie omad kohad 4-6. Paul Argus lõpetas parkuuri puhaste sõitudega neljandal kohal hobusega Essential de Muze K.S.H ja kuuendal kohal hobusega Hoshi No Senshi K.S.H. Viiendale kohale platseerus Mia Marleen Lanno hobusel Brennet.

Sellel nädalavahetusel võistlevad eestlased lisaks Leedus Kunkiais toimuvale takistussõidule ka Itaalias Gorla Minores peetaval takistussõidus ja Kalundborgis Taanis toimuval komevõistluses. Taanis esindab Eestit Sandra Anet Kalju Hello Kittyl ja Itaalias Margareth Eikner viiel hobusel.