Kullo Kender võitis Kunkiais, Leedus toimunud takistussõidu Grand Prix’i

Sel nädalavahetusel Leedus toimunud Horsemarket Equestrian Spring Tour 2021 (HEST2021) esimese nädala GP sõidu võitis eestlane Kullo Kender.

HEST2021 peetakse Leedus Kunkiais kokku neljal nädalavahetusel terve maikuu jooksul. Esimene võistlusnädal möödus eestlastele edukalt, 25 sportlast olid auhinnalistel kohtadel 96 korda.

Eriti märkimist väärib Kullo Kenderi grand prix võit.

Alustame esimese nädala olulisemast võistlusklassist, CSI2* grand prix’st, mis peeti kõrgusel 145 cm ja andis väärtuslikke Longines ranking punkte. Kõrgetasemelise sõidu võitis Eesti sportlane Kullo Kender hobusel Striga. Auhinnalistele kohtadele jõudsid eestlastest veel Urmas Raag ja Ventisette (4. koht), Gunnar Klettenberg ja Esprit du Buisson Z (5. koht), Kullo Kender ja Artas (7. koht) ning Paul-Richard Argus ja Jay-Z Bee (12. koht).

Väga hästi läks ka teistel võistlustel osalenud eestlastel, toome siinkohal välja ainult parimad tulemused tuuri esimesest nädalast.

Võistluse avastardid tehti juba neljapäeval. Eestile tõi kohe võidu päeva põhisõidust 140 cm Diamond Tour parkuurist Paul-Richard Argus hobusel Jay-Z Bee. Edukad tulemused tegid noorte hobuste sõidus Susan Kaleta ja Breezer LT (3. koht) ning CSIU25-A sõidus Helene Marie Rägo ja Con Quick (2. koht) ning Berit Lehtsaar ja C Qastania (3. koht). 135 cm sõidus saavutasid Urmas Raag ja Ventisette teise koha, Gunnar Klettenberg ja Espirit du Buisson Z olid  kolmandad. 120 cm Silver Tour parkuuris olid eesotsas Kullo Kender ja Stellaria (3. koht).

Reedet alustasid auhinnaliste kohtadega noorte hobuste parkuuris Susan Kaleta hobusel Breezer LT (2. koht), 110 cm sõidus oli teisel kohal Laura Neemlaid hobusel Emireta. Päeva kõrgeimas, 145 cm parkuuris oli auhinnalisi kohti eestlastel kokku viis, neist parim Paul-Richard Argus ja Jay-Z-Bee (4.koht) ja Freedom (5.koht). Väga tubli tulemuse 130 cm parkuuris tegid Karol-Kenneth Lootus ja Letś Dream (2. koht) ning Berit Lehtsaar ja Solei Solei (3.koht). 120 cm sõidu parim eestlane oli Johanna Kippel ja Happygirl G (2. koht).

Laupäeval noppisid võidu 115 cm parkuurist Anni Kaljund ja Just Me Vdm, samas sõidus olid kolmandad Mari Talinurm Calvinil. 140 cm parkuuri võitis taas Paul-Richard Argus, seekord Renessinil, samas sõidu oli Tiit Kivisild Haloubet`l neljas. Lisaks neile olid esikolmikus Johanna Krippel ja Happygirl G (125 cm parkuuri 2. koht), Elizabeth Põder ja Piccolina (130 cm parkuuri 2. koht), Berit Lehtsaar ja Solei Solei (130 cm parkuuri 3. koht). CSIU25 grand prix`i sõidus saavutasid Helene Marie Rägo ja Con Quick väga tubli teise koha.

Pühapäevase 135 sõidu  võitis Elizabeth Põder hobusel Piccolina, Urmas Raag Van Dammel oli teine ja Berit Lehtsaar Solei Soleil kolmas. Päeva noorte hobuste klassis saavutas teise koha Susan Kaleta hobusel Breezer LT, Susan oli Hudson Hornetil auhinnalisel teisel kohal ka 140 parkuuris.

Peale pikka võistluspausi on edukas start välishooajale antud. Hoiame eestlastele pöialt ka järgmistel nädalatel!

Kõik võistluste tulemused leiate https://online.equipe.com/en/competitions/40578

Comments are closed.