Urmas Saks ja Indekss Bendoriai 3* maratoni teised

Tekst:  Hobumaailm
Urmas Saks ja Indekss_Maarja Saare

Urmas Saks ja Indekss. Foto: Maarja Saare

Möödunud nädalavahetusel võistlesid Eesti rakendisportlased Urmas Saks, Ülar Raudsepp ja Riina Rõa Vilniuse lähistel Bendoriais CAI3* tasemega võistlusel, mis oli kõigile kolmele esmakordne sellel tasemel.

Bendoriais olid esindatud kuue riigi rakendisportlased, kes võistlesid nii tasemell 2* kui ka 3*. Esindatud olid hobuste üherakendid ja paarid ning ponide üherakendid, riikidest Eesti, Läti, Leedu, Soome, Poola ja Venemaa. Meie sportlaste säravaima tulemuse saavutas Urmas Saks hobusega Indekss, kes jäi CAI3* maratonis napilt teiseks poolaka Sebastian Bogaczi järel. Kui poolaka tulemus oli 78.55, siis Urmasel 78.62. Kolmas oli samal maratonil leedulanna Elena Railiene, kelle tulemuseks 81.32. CAI3* hobuste üherakendites osales 10 ekipaaži, kellest kaks langes maratonil välja.

Urmas Saksa koondtulemuseks jäi viies koht, kui võidu pälvis Elena Railiene oma abikaasa  Almutis Raila ja poolaka Bogaczi ees. Urmas Saksa ees lõpetas neljandana soomlanna Talvikki Järvinen, Ülar Raudsepp ja Friidom leppisid kaheksanda kohaga.

Ponide üherakendite 3* võistluses osales lisaks Riina Rõale ja Grellile veel soomlane Hannu Kalalahti, kes suutis kõigil kolmel alal meie ekipaaži edestada. Ülinapp oli soomlase paremus koonustes, kus ta sai 2.99 karistuspunkti ületatud normiaja eest, samas kui Rõa tuli normiaega, kuid pudenes õnnetult viimase takistuse pall, mis andis 3 karistuspunkti.

Bendoriai rakendivõistluse tulemused

Comments are closed.