Vaktsineerimisnõude mittetäitmine toob kaasa rahalise karistuse

Eesti_Ratsaspordi_LiitKuigi uus hobuste gripi vastu vaktsineerimise kord kehtib juba mitu kuud, on endiselt hobuseomanikke, kes pole uue korraga kursis. Tahame siinkohal veelkord meelde tuletada nii sportlastele kui hobuseomanikele,  et vaktsineerimise korrast mitte kinnipidamise korral ootab ees rahaline karistus.

FEI nõue hobuste gripi vastu vaktsineerimiseks on kordusvaktsineerimine 6- kuuliste intervallidega alates 1. jaanuarist 2005.
ERL nõue hobuste gripi vastu vaktsineerimiseks on kordusvaktsineerimine 6- kuuliste intervallidega alates 1. jaanuarist 2015.

Kui 6-kuulise intervalliga vaktsineerimise nõuet pole täidetud. 6k + 21p+alla nelja nädala, karistus 65 EUR. Hobune lubatakse võistlema.
Passis puuduvad märkmed vaktsineerimiste kohta, või vahe rohkem kui 6k + 21p+üle nelja nädala, siis hobust ei tohi lubada võistlema ja tuleb saata võistluste toimumise paigast ära nii ruttu kui võimalik. Lisaks karistus 100 EUR.

Hobuste heaolu on meile oluline! Seepärast paneb ratsaliit kõikidele sportlastele ja hobuseomanikele veelkord südamele, et kontrollige hobuse passi ja tehke kõik vaktsineerimised regulaarselt vastavalt nõuetele!

Tutvu dokumendiga: hobuste_vaktsineermine_2015 (6)

Pikemat kokkuvõtvat artiklit vaktsineerimisest saab lugeda siit: http://www.ratsaliit.ee/veelkord-uuest-gripi-vastu-vaktsineerimise-korrast/

Juhend ja info ka siin: http://www.ratsaliit.ee/vali-teema/hobuseomanik/vaktsineerimised/

Comments are closed.