Veskimetsas anti avastart ERL-i Ponikarikasarjale

Aina populaarsust koguv ERL-i Ponikarikas jätkab tänavugi, kui kavas on maha pidada lausa 11 etappi.  Karikasarja avaetapp toimus täna Veskimetsa Ratsakeskuses, kus Väikese Ringi võitjaks tuli Angelika Tammik (Audruranna RSK) ja Suures Ringis saavutas esikohaTeele Kaal (Tondi RSK).

Karikasarja Väikeses Ringis võisteldakse kõrgustel  85-90 cm ning finaalis on takistuste kõrguseks 95 cm. Suure Ringi radadel on etappide takistuste kõrgus 100-105 cm ja finaalis 110 cm. Sarja punktiarvestusse läheb 7 paremat etappi + finaal. Juba traditsiooniliselt peetakse karikasarja suur finaal Saku Suurhallis Tallinn Horse Show raames ja väike finaal oktoobri lõpul Tondi maneežis.

Täna asus Veskimetsas võistlustulle Väikese Karika võidu eest lausa 31 võistluspaari. Tehti väga kiireid sõite ja kurve võeti vaat et külg maas, kuid sageli tulid sisse vead. Nii suutis vaid 7 võistlejat läbida 85 cm kahefaasilise parkuuri karistuspunkte saamata, kellest kõige kiiremini läbisid raja Angelika Tammik ja Talisman. Napilt teiseks jäid Elizabeth Põder (SA Tallinna RK) ja Red Rose ning kolmandaks Maribel Ney (Tondi RSK) ja Terminaator.

IMG_0627-1 Angelika Tammik_Talisman

Angelika Tammik ja Talisman. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Ka Suure Ringi võistlusklassis kõrgusel 105 cm tehti peadpööritavaid sooritusi, kuid mida startijate rivi lõpupoole, seda kindlamaks ja puhtamaks sõidud läksid. Nii suutis eelviimasena startinud Teele Kaal ponil Kamiera teha väga ilusa ja kindla soorituse ning minna karikasarja arvestust juhtima. Tema järel teisele kohale platseerus Rebecca Blumfeldt (Tondi RSK) ponil Wise Guy ja kolmandaks tulid viimasena startinud Birgit Loot (RSK Simon) ponil Mon Arh. Kokku osales selles arvestuses 15 võistluspaari, kellest raja suutsid vigadeta läbida neli.

IMG_0987-1

Teele Kaal ja Kamiera. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Homme selguvad Veskimetsas sisemeistrivõistluste lasteklassi medaliomanikud.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/648?locale=et&year=2016
ERL-i Ponikarikas 2016 juhend: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/erl-ponikarikas-2016/

Comments are closed.