Lasteklassi sisemeister takistussõidus on Marlen Ojaste (video)

Sombuses Veskimetsas selgitati täna lasteklassi takistussõidu sisemeister 2016. Meistritiitli pälvis Marlen Ojaste Vändra Ratsaspordiklubist.

Võistlusele oli end kirja pannud 10 võistluspaari. Raja vaatamisel oli näha vaid keskendunud nägusid, kes innukalt kõiki treenerite nõuandeid kuulasid. Soojendusel oli märgata juba väikest närvilisust ja stardi eel olid pinged laes.

Päris mitmele ratsanikule valmistas raskusi juba esimese vooru esimene tõke ja neil oli peale seda edasisel sõidul raske end uuesti kokku võtta. Vaid kolmel paaril õnnestus lõpuks esimese vooru rada puhtalt läbida ja pääseda teise vooru. Nii pidid Sandra Vatter (Läänemaa RSK) ja Little John, Mirell Luts (Liivimaa RK) ja Olivia S ning Marlen Ojaste ja Calve selgitama teises voorus, kellele mis värvi medal kaela riputatakse.

IMG_1117-1

Meistritiitli pälvinud Marlen Ojaste ja Calve. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Teise vooru jaoks pani rajameister Andres Treve üles uue raja. Esimesena startis Sandra Vatter ja tegi puhta sõidu. Tema järel rajale läinud Mirell Luts ajas maha ühe takistuse. Viimasena startinud Marlen Ojaste suutis säilitada külma närvi ning teha puhta sõidu juures ka kiireima aja. Medalid olid jagatud – kuld Ojaste, hõbe Vatter, pronks Luts.

IMG_1226-1

Lasteklassi sisemeistrivõistluste medalikolmik. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Marlen Ojaste näolt peegeldus peale võistlust siiras rõõm. „Võistlesin sellel kõrgusel esimest korda ja tunne oli hea,“ rõõmustas võitja. „Calvega oleme koos sõitnud pool aastat. Ta on väga püüdlik ja aus hobune, meil on hea klapp.“ Sportlase sõnul oli peale esimese vooru puhast sõitu nii hea tunne sees, kuigi otseselt võitma ta seekord ei läinud – olulisem oli lihtsalt enda jaoks hea tulemus teha. Eelolevast hooajast plaanib noor ratsanik võtta maksimumi ning loomulikult on üks eesmärke osaleda EMV-l augusti lõpus.

IMG_1250-1-1

Sümpaatne võitjapaar. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Järgmised sisemeistrivõistlused takistussõidus toimuvad seenioritele ja juunioritele Niitväljal 26.-27. märtsil.

Tulemused Ratsanetis

Video võitjapaari II vooru sõidust.

Hobumaailma uudis võistlusest

Comments are closed.