Meie takistussõitjad võistlesid nädalavahetusel Rootsis ja Itaalias

Eelmisel nädalal võistlesid Rootsis Boras CSI1*/3* võistlusel Kertu ja Gunnar Klettenberg ning Rootsis treeniv Jüri Sokolovski. Itaalias Gorla Minore CSI1* oli võistlustules Šveitsi elav nooruke eestlane Anna Petrova (16). Säravaid tulemusi seekordsetelt välisvõistlustelt kahjuks ei tulnud.

Rootsis „Gina Tricot Grand Prix Internationell 2016“ nime kandval tärnivõistlusel tehti esimesed stardid madalamatel kõrgustel juba neljapäeval, kus kahefaasilises sõidus kõrgusel 130 cm saavutas Jüri Sokolovski hobusega Magic Angel 9. auhinnalise koha. Reedel 135 cm parkuuris tõusis Sokolovski hobusega Nouveau 6. auhinnalisele kohale, samal rajal teise hobusega Magic Angel jäi tulemuseks 4 kp.

sokolovski ja magic angel foto erakogu

Jüri Sokolovski ja Magic Angel. Foto: erakogu

Reedeses CSI3* 145 cm kahefaasilises parkuuris tegid Gunnar Klettenberg ja Traffic hea sõidu, kuid kiirust jäi kahjuks väheseks ning lõpp-protokolli läks kirja 14. koht ja 1 kp kummastki faasist. Gunnar oli võistlusel stardis veel ka Quote ja Bettebaliaga, kuid järgnevad võistluspäevad paremaid tulemusi lisaks ei toonud.

Kertu Klettenberg osales Ulrike R-ga, kuid kolmest parkuurist lõpetati koos vaid esimene. Kertu lausus võistluse kommentaariks, et pikk sõit võistluspaika ning olud kohapeal ei soosinud häid sooritusi. „Meie juurest on ikka raske kuhugi kaugemale võistlema sõita, sest vahemaad on pikad ja hobustele väga väsitavad,“ lisab ta. Ka kohapeal ei olnud tema hinnangul olud päris kolmele tärnile vastavad, võistlusplats oli suhteliselt väike ja soojendusväljak polnud tasemel. „Ulrikega ei olnud hüpates head tunnet – see ei olnud see hobune, kes tavaliselt ja seepärast ma sealt rajalt ka ära tulin,“ lausus Kertu.

Kõik Rootsi tulemused on leitavad siit

Itaalias Gorla Minores CSI1*  võistlusel jäid Anna Petrova tulemused 115 cm kõrgustes parkuurides 20-30 koha piirimaile. Reedeses kiirusparkuuris saadi hobusega Buster Bright 4 kp ja laupäevases võistluses 12 kp. Pühapäevases kahefaasilises võistluses saadi Busteriga tulemuseks 4 kp ja Seattle Davieriga 8 kp.

Itaalia tulemused

Comments are closed.