Eesti üks parimaid takistussõiduhobuseid Ulrike R lõpetas karjääri (lisatud video)

Hobumaailm.ee

Kertu Klettenberg teatas täna oma Facebooki seinal, et tema ja kogu Eesti üks parimaid takistussõiduhobuseid Ulrike R (15) lõpetab võistlusspordi ning jätkab edaspidi sugumärana.

151004 160cm xau KKlettenberg Ulrike (5)

Kertu ja Ulrike R Tallinn International Horse Show MK-etapi autasustamisel. Foto: Gerlin Kess

Hobumaailmale antud kommentaaris toob Kertu põhjuseks hobuse jalgade tervise, mis on problemaatiline olnud varemgi. Klettenbergid on Ulrike kõõluseid tema karjääri jooksul mitmel korral pidanud hoolikalt ravima ning leiavad, et 15aastasel tipphobusel on nüüd aeg minna teenitud pensionile. „Paraku on nii, et meie ühine tähelend jääb siin katki. Ta oli ja on suure sõidu hobune, aga selleks ei ole ta kahjuks enam vormis. Parem on tal minna pensionile, mida ta saab veeta rahulikult ja väärikalt,“ sõnas Kertu, kes saavutas Ulrikega sarnaselt oma isale arvukalt häid tulemusi.

Eesti ratsaspordipublikule jäävad kindlasti eredalt meelde Gunnar Klettenbergi ja hollandi soojaverelise mära Ulrike R MK etapi võit Saku Suurhallis 2012. aastal ning Kertu Klettenbergi imeline kolmas koht samal hobusel eelmise aasta Tallinn International Horse Show raames peetud MK-etapil. Kertu ise peab enda ja ilmselt ka hobuse karjääri üheks raskeimaks katsumuseks tänavu veebruari lõpus Varssavis toimunud MK Kesk-Euroopa liiga finaali, kus nad lõpetasid põhisõidu nulliga ja ülitugeval neljandal kohal.

 

Kertu Klettenberg ja Ulrike R Tallinn Horse Showl_Foto_Rein Leib

Kertu Klettenberg ja Ulrike R Tallinn Horse Showl. Foto_Rein Leib

„Poola võistlus oli kahtlemata raskeim mu elus, isegi Helsinki 5* MK-etapp ei olnud niisugune. Hüppasime Ulrikega üldse koos u 6-7 MK-etappi ja neist neli tükki nulliga. See on juba iseenesest väga hea saavutus,“ arvab Kertu, kes peab Ulriket kahtlemata oma elu parimaks hobuseks ega tea, millal tal jälle sedasi veab. „Üldiselt meeldisin mina ka talle väga!“ leiab ta.

IMGP9726_veeb

Gunnar Klettenberg ja Ulrike R – TIHS 2012 MK-etapi võitjad. Foto: Gerlin Kess

Teised hobused ei pidanud aga Ulrikele niiväga meeltmööda olema, seetõttu saab huvitav olema näha, milline on see tujukas mära emana, sest varem pole tal ühtegi varssa olnud. Kui kõik õnnestub, on plaanis Ulriket tulevikus mitmeid kordi paaritada. Sobivat täkku pole veel siiski otsitud, nii et seegi saab olema põnev.

Täname Ulriket imeliste elamuste eest ja soovime talle ilusat puhkust!

Meenuta Gunnari ja Ulrike uhket võitu Tallinn International Horse Showl:

Comments are closed.