Noorhobuste Tšempionaadil autasustasti parimaid kooli- ja takistussõidu hobuseid, põhisõidu võitis Rain Koch Uppercutil

Niitväljal pandi täna punkt Noorhobuste Tšempionaadile, kui tekid said selga parimad noorhobused kooli- ja takistussõidus.

Esimesena selgusid parimad hobused koolisõidus ja eilsed osavõistluse liidrid üldarvestuses oma esikohti käest ei andnud.  Niisiis tunnistati parimaks 4-aastaseks hobuseks Rossini Rutt Margusega sadulas (kasvataja ja omanik Liivaku Tallid OÜ). Rossini sai kahe osavõistluse peale kokku 144,90 punkti.

IMG_9736_1

Parimaks 4-aastaseks hobuseks tunnistati Rossini Rutt Margusega sadulas. Foto: Merike Udrik-Õispuu

5-aastaste hobuste klassis krooniti parimaks samuti eilne liider Ferlando K (kasvataja A.J. Van ‘T Klooster), kelle ratsanikuks  ja omanikuks on Age Luha. Ferlando tulemuseks mõlema  osavõistluse peale kokku jäi 15,30.

IMG_0078_1

Parim 5-aastane hobune Ferlando K ja Age Luha. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Parima 6-aastase hobuse kirjaga uhke auhinnatekk pandi selga Rimbaud’ile (kasvataja Liivaku Tallid OÜ, omanik Kasumaa Hobused OÜ), kellel sadulsa Tiina Kuusmann. Nemad olid kahe osavõistluse kindlad liidrid ja kogusid lõpuks 14,46 punkti.

IMG_0328_1

Parim 6-aastane hobune Rimbaud ja Tiina Kuusmann. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Takistussõidus oli võistlus kohati väga tasavägine.  4-aastaste hobuste võistlusklassis peeti maha ümberhüpped nelja puhta soorituse teinud hobuse vahel, kus kõik jäid jagama ka esimest kohta. Autasustamisel said võidurosetid Quick Time JP (kasvataja Jüripoja Tall OÜ, omanik Doceberg OÜ, ratsanik Kätlin H. Sehver), Sir Versay (kasvataja G.J. Wilgenhof, omanik ERG Kinsult OÜ, ratsanik Annabel Lõuke), Le Beau VH Beeckhof (kasvatajad Vandereyt Romy / Stal T Beeckhof,  omanu´ik Marje Salumets, ratsanik Ivo Ots) ja Verdetten (kasvataja KSH OÜ, omanik KSH OÜ,  ratsanik Margit Mägi).

_93A1080

Parimad 4-aastased hobused autasustamisel. Foto: Celin Lannusalu

5-aastased hobused hüppasid teises osavõistluses 120 cm kõrguseid takistusi. Kui eile tegid puhta soorituse 12 võistluspaari, siis täna suutsid vigu vältida ja ümberhüpetele pääseda  8.  Ümberhüpetel viimasena startinud Amor Karena (kasvataja Agrofirma Tervete, omanik Tokio Projekt OÜ) ja Margit Mägi tegid puhta soorituse juures kiirema tulemuse kui Fisina G (kasvataja S.L. Grandia, omanik Kertu Klettenberg) ja Kertu Klettenberg. Nemad kaks olid ka ainsad, kes suutsid ümberhüpetel vigu vältida.

_93A1580

Parim 5-aastane hobune Amor Karena ja Margit Mägi hobuseomaniku Mailis Timmiga. Foto: Celin Lannusalu

6-aastased hobused pandi täna proovile 130 cm parkuuris. Siin pääses ümberhüpetele 4 hobust, kellest kahega sõitis Hanno Ellermann. Ellermann startis esimesena hobusega Vivaldi (kasvataja ja omanik Gunnar Klettenberg), kuid Vivaldil oli hüppetuju läinud ja ta tegi kaks tõrget. Järgmistena startisid Plaatan (kasvataja ja omanik Heimtali Hobusekasvandus OÜ) ning Kairi Dräbtsinskaja, kes asjasid maja ühe takistuse. Samamoodi 4 karistuspunktiga lõpetasid Lord Of The Rings N (kasvataja Kaasiku Talupidaja OÜ, omanik Tresor Holding) ja Linda Randpere. Cado De Greenbayl ja Ellermannil tuli viimasena võistlema asudes läbida rada puhtalt, et võidule tulla. Seda nad ka tegid ja Cado De Greenbay (kasvataja Klaus Thoroe , omanik Rein Pill) sai selga parima 6-aastase hobuse võiduteki.

_93A1914

Parim 6-aastane hobune Cado De Greenbay ja Hanno Ellermann. Foto: Celin Lannusalu

Päeva kõrgeim sõit, Prix de Avis peeti kõrgusel 135 cm ja selle võitis Rain Koch hobusel Uppercut. Esimesena pääsesid ümberhüpetele Paul   Argus (Tondi RSK) ja Opaal. Veidi aja pärast tegi ka Rain Koch (Jakoch RSK) Uppercutil puhta soorituse ja samuti vigadeta sõitis My Relander (RK Ruila Tall)  Blackwoodland Rockil. Nii oligi 16-st võistluspaarist esikohta püüdma jäänud vaid kolm. Paulil ja Opaalil kukkus maha üks latt (mis jättis nad teisele kohale) ja kohe peale neid hüppama läinud Rain läks puhast ringi tegema, mis tal ka õnnestus. Kahjuks tuli üks majaajamine ka Myl ja nii oli võitja selgunud.

_93A2361

Rain Koch ja Uppercut. Foto: Celin Lannusalu

Pühapäeva varahommikul oli takistussõidus päeva esimese sõiduna kavas kahefaasiline 105/115 cm parkuur avatud klassile, mille võitis Johanna Brigite Verro (Vändra RSK) hobusel Dexter. Teine avatud klassi sõit toimus kõrgusel 125 cm, ja siin läks esikoht Annika Veerpalule (Nõo RK) hobusel Tenor.

Kõik takistussõidu tulemused:https://ratsanet.ee/events/530?locale=et&year=2015

Ja koolisõidu tulemused: https://ratsanet.ee/events/426?locale=et&year=2015

Comments are closed.