Paul Argus ja Opaal naasid Soomest kahe esikohaga, auhinnalisi kohti jagus ka teistele

Eesti takistussõitjatele kujunes möödunud nädalavahetus Soomes edukaks, kui osaleti Tuusulas peetud neljapäevasel rahvuslikul võistlusel ja naaseti rohkete auhinnaliste kohtadega. Võistluse edukaimaks Eesti paariks osutus Paul Argus kuulsal tori tõugu Opaalil, kes napsasid endale konkurentide ees kaks esikohta.

Argus ja Opaal noppisid esimese võidu reedeses kahefaasilises parkuuris kõrgusel 130 cm. Selles sõidus kuulus lausa 7 auhinnalist kohta eestlastele.Teine koht kuulus Rein Pillile hobusega Sinequamon, kolmas oli Kullo Kender hobusega LRK Dolanda, neljanda koha saavutas Argus hobusel Cinta, viiendal kohal lõpetasid Tiit Kivisild ja Donna Paola. Kivisildile läks veel ka üheksas koht hobusel Don Kide ja Pillile 11. auhinnaline koht hobusel A Brok.

Paul Argus Opaal_Gerlin Kess

Paul Argus ja Opaal olid Soomes heas hoos. Foto: Gerlin Kess

Sellele sõidule eelnes 120 cm kõrgune parkuur, kus Argus ja Cinta platseerusid teiseks, Kender oli hobustega LRK Astrid L ja LRK Dolanda vastavalt kolmas ja viies. Sõidu võitis soomlanna Anu Mäkinen hobusega Elba II.

Ka laupäeval tuli paarile Argus-Opaal magus esikoht, seda päeva põhisõidus, kus raja kõrguseks 140 cm. Tema järel teisele kohale tõusis Kivisild hobusel Donna Paola. Sellele järgnenud 130 cm parkuuris lisandus eestlasele auhinnalisi kohti veelgi. Kenderi lõpptulemuseks jäi hobusel LRK Astrid L teine koht, Pill ja Sinequamon tulid kolmandaks, Kivisild ja Don Kide viiendaks, Andrus Kallaste ja Ilsonne V Barellhof seitsmendaks ning Argus ja Cinta üheksandaks. Konkurentidest parem oli siin Soome sportlane Jukka Rantaneni hobusel Carlos Santana.

Pühapäeval peetud Grand Prix oli kahevooruline, mille esimene voor sõideti kõrgusel 140 cm, teine 145 cm. Siingi oli parim eestlane Argus hobusega Opaal, kuid seekordseks kohaks jäi seitsmes, nelja karistuspunktiga teises voorus. Rein Pill ja A Brok olid kaheksandad. Sõidu võitis soomlanna Susanna Granroth hobusega Anatevka. Grand Prix sõidus startis kokku 40 paari.

Meie sportlased osalesid ka võistluse lõpetanud 130 cm parkuuris, kus Kivisild ja Don Kide lõpetasid teisena, Rein Pill ja Sinequamon kolmandana. Kender ja LRK Astrid L olid kaheksandal auhinnalisel kohal.