Estonian Youth Eventing Team loodi Ratsaliidu ja FEI Solidarity kolmevõistluse projekti raames.
Allpool leiate projekti ning selles osalevate treenerite ja sportlaste profiilid.
Klikka iga osaleja nimele, et lugeda üksikasjalikumat tutvustust!
Estonian Youth Dressage Team
Estonian Youth Eventing Team
Tiimi projekt
Raul Kauna
Tiimi peatreener
Lars Christensson
Tiimi välistreener
Laura Liivamägi
Tiimi koordinaator
Estonian Youth Eventing Team
Tiimi projekt
- laura.liivamagi@gmail.com
2017. a alustasime projektiga, mille raames saavad noored ratsanikud tuge ERL-ilt ja FEI Solidarity programmilt. Projekti eesmärk on viia Eesti laste, poniratsanike, juunioride, noorte ja U25 klasside sportlased rahvusvahelistele võistlustele.
Kolmevõistluses on FEI partnertreeneriks valitud Lars Christianssen Rootsist, kes on võistlev tippsportlane, ta on nii ise, kui on tema õpilased EM-il kuldmedaleid toonud. Lars on võistelnud korduvalt maailma kuulsamatel 3V radadel nagu Luhmühlen, Boekelo, Burghley, Badmington ja WEG.
Programmiga liitumiseks peab ratsanik kuuluma poni-, juunior-, või noorsportlaste klassi. Võistluskogemus võiks olla ideaalis, kas kolmevõistluses vähemalt CNC100 või takistussõidus 120cm. Sportlasel peaks olema potentsiaalikas hobune, kellega treenida, hea ja toetav treener, kes on valmis ka koostööks valitud välistreeneriga ning loomulikult enda soov, tahe ja ambitsioon teha süsteemselt trenni, olla avatud uuele ja töötada sihipäraselt.
Raul Kauna
Tiimi peatreener
- Harjumaa
Raul Kauna on pikaajalise kogemuse kolmevõistluse treener.
Töökogemus ratsastaja ja treenerina ca 30 aastat, tegutsenud treenerina ka Soomes.
Sportlikud saavutused: Eesti parim kolmevõistleja 2003-2004, NSVL noorte meister 1978, ENSV noorte meister 1980. Mitmeid kordi täitnud meistersportlase normi.
Lars Christensson
Tiimi välistreener
- Rootsi
Kolmevõistluses on FEI partnertreeneriks valitud Lars Lars Christensson Rootsist.
Lars on võistlev tippsportlane, ta on nii ise, kui on tema õpilased EM-il kuldmedaleid toonud. Lars on võistelnud korduvalt maailma kuulsamatel 3V radadel nagu Luhmühlen, Boekelo, Burghley, Badmington ja WEG.
Laura Liivamägi
Tiimi koordinaator
- Tartumaa
Laura juhib tiimi projekti alates 2018. aastast.
Laura on harrastuskolmevõistleja ning ala tulihingeline fänn. Aktiivselt lööb ta kaasa kõikides kolmevõistlust puudutavates projektides.
A-tiim
Anni Liis Hoop
Zinga Zanga
Sigrid Lain
Insar
Kati Sõer
A Marina
Maris Kangur
Al Pacino
Britt Getter Astover
Hultajka
Luise Vevers
Ruudi
Anni Liis Hoop
Zinga Zanga
Õpin Tartu Tamme Gümnaasiumi loodusklassis. Ratsutamisega alustasin 2014 a suvel, seni tegelesin tipptasemel ilu- ja rühmvõimlemisega, kus on võidetud EMV-d 7 a järjest (lasteklassist kuni juuniorklassini), 2016. a EM juuniorite pronksmedal ja medalikohti MK-võistlustelt. Lõpetades võimlemise, pühendasin end ratsaspordile.3V on mitmekesine ja põnev ala. Juba aastaid on kestnud suurepärane koostöö treener Dagmar Ainsooga, kes on väga pühendunud, edasipürgiv ja toetav noor treener.
Zinga Zanga : 12-a Holsteini tõugu mära, kasv. Tiina Orover, om. Andres Hoop. Zinga oli 2017. a kevadeni tegev takistussõidus ja võistelnud kuni 130 cm parkuure. Juba proovimisel oli hobune vastupidav, julge ja ustav, kes võiks sobida hästi ka 3V-sse. Zingaga treeni Anni al 2017. a märtsist ja esimesel kolmevõistlushooajal nii hobuse kui sportlase jaoks läbiti edukalt kvalifikatsioonvõistlused ning jõuti juuniorite Eesti MV-le välja, kus saadi tulemus kenasti kirja. 2018 suvel osaleti Ypäjäl Põhjamaade mängudel, kus kuulusid Eesti juunior-noortekoondisesse.
Sigrid Lain
Insar
Õpin Tartu Tamme Gümnaasiumi üheteistkümnendas klassis. Ratsutanud olen 11 aastat. Ratsutamisega tegelen seetõttu, kuna väiksena jäi ratsutamise pisik sisse ja nii on see edasi arenenud võistlusspordiks. Viimased aastad olen tegelenud kolmevõistlusega, sest tegemist on alaga, mis pakub palju põnevust ja on enda jaoks kõige meelepärasem. Eelneval hooajal sõitsin kolmevõistlust oma endise hobuse Oliviaga, kuid tänaseks on minu kõrval uus hobune, nimeks Insar. Ka sel hooajal on plaanis pühenduda kolmevõistlusele ning oma viimasele juunioriaastale. Treeneriteks on Maria Peterson ja hobuse omanik Artur Ilmjärv.
Insaril kogemustest võistlusalades puudu ei jää ning olenemata tema eakusele, on tegemist ühe aktiivse hobusega. Oma hobuses hindan ma eelkõige tema tahet ja soovi teha koostööd, mis meil on kestnud praeguseks vaid 2 kuud. Selle vähese aja jooksul, mil oleme koos olnud, on ta näidanud end ühe targa, õpetliku ja südamliku hobusena. Kevadel on plaanis teha hooaja esimene start kolmevõistluses.
Kati Sõer
A Marina
Õpin Tartu Jaan Poska Gümnaaiumis. Ratsaspordi ja hobustega olen kokku puutunud juba väiksest saati, aktiivsemalt võistlusspordiga tegelenud viimased 5 a. Esimesed 4 a oli põhirõhk koolisõidul, kus on saavutasin ka pronksmedali EMV ponide koolisõidus 2016. Alates 2017 tegelen 3V-ga, sest selles on rohkesti põnevust. Palju kasuks tulevad koolisõidus omandatud teadmised. Kõik aastad, mil aktiivsemalt võistlusspordiga tegelenud olen, on treeneriks olnud Maris Kartau. Tema on mind kõige rohkem ratsaspordis edasi viinud.
A Marina on 7-a, kasv. Heli Varik, nüüdsest aga kuulub hobune Kati perele. Kolmevõistlusesse sobib ta oma kindla ja julge mineku, heade liikumiste ja suurepärase koostöötahte poolest. 2017 suvel läbis Marina kõik 3V-d edukalt ja saavutas noorhobuste tšempionaadil 5-a hobuste seas 2. koha. 2018 a osalesid Kati ja A Marina Põhjamaade Mängudel. Samal aastal oldi edukad ka kodustel EMVdel, kus nii U25 kui ka juuniorklassis võideti hõbemedalid.
Maris Kangur
Al Pacino
Õpin Tallinna Tehnikagümnaasium 12.klassis. Ratsutamisega alustasin 2009, kuid siis ratsutasin pausidega, viimased 6 aastat olen korralikult ratsutanud.
Treenerid: Sirje Argus, Dina Ellermann ja Kaie Kangur. Kõige olulisem treener on olnud Sirje Argus, tänu temale olen praegu sellisel tasemel ratsutaja. Ta on olnud minu kõrval nii rasketel aegadel kui ka rõõmsatel hetkedel ning andnud mulle võimaluse areneda ja võistelda. Ta on alati minusse uskunud ja tänu temale olen ma saavutanud väga palju.
Tee 3V juurde oli juhuslik või siis saatuse mäng. Pärast poniaastaid polnud ma kindel, mida tegema hakkan, kui ühel päeval rääkis mu treener Sirje Al Pacinost ja mainis kohe, et tegemist on 3V hobusega. Nii pidin valmistuma hooaja esimeseks 3V-ks. Ma olin väga õnnelik pärast oma esimest võistlust temaga. 3v pole üksluine. Treenides tuleb arvestada, et sul tuleb teha kõiki kolme ala ja hästi. Minu jaoks on kross see kirss tordil, kuna seal tunnen vabadust ning ma tean, et ka mu hobune naudib seda.
Al Pacino on 7-a hobune, kasv. Heli Varik, omanik Tondi RSK. Ma hindan temas seda, et ta peegeldab kõike, mida ma seljas teen. Lisaks on ta töökas. Kui ta ei saa kohe harjutusest aru, teeb ta niipalju, kui palju aru saab, ega jonni vastu. Ta on väga aus, kui talle miski ei sobi, näitab ta kohe seda välja.
Britt Getter Astover
Hultajka
Olen 16-a ja õpin Rocca al Mare koolis 10. klassis. Ratsutamisega puutusin kokku esimest korda juba väga väiksena, kuid võistlusspordiga olen tegelenud umbes 3,5 a. Esimesed kolmevõistluse stardid tegin Vilvi ja Raivo Laaneti käe alt. Seejärel sattusin ratsutama Tondile, kus mu treeneriks sai Sirje Argus ning tänu temale hakkasin ratsutamisele pühenduma. Tondil hakkasin ka rohkem sõitma 3V ja poniaastate lõpuks olin otsustanud, et just see on ala millele soovin tulevikus keskenduda. Hetkel treenin Kurtna tallis ning mu treeneriks on Raul Kauna.
Hultajka on 12-a mära. Hultajka on vägagi kogenud 3V hobune. Koos oleme treeninud lühikest aega (hetkel 3-kuud), aga juba esimesel korral sõites ja hüpates tundsin, kuidas hobune mulle tõesti sobib. Olemuselt võib Hultajka vahest veidike tige olla, aga trennides üritab ta siiski alati endast 100% anda.
Luise Vevers
Ruudi
Õpin Saaremaa Ühisgümnaasiumi 10. Klassis. Ratsutamisega olen tegelenud 4 aastat. Treeneriteks on Jaagup Kallas ja Ellen Vatsel.Tegelen ratsutamisega, sest mulle meeldib hobustega tegelemine. Saan teha värskes õhus füüsilist tegevust koostöös loomaga ja saan seada eesmärke.
Ruudi on 9-aastane hobune, omanikuks Kedli Tuuling. Hindan oma hobuses seda, et ta on püüdlik ja aus, tal on hea õpivõime. Luise ja Ruudi kuulusid 2018 aasta juunior-noortekoondisesse Soomes, Ypäjäl toimunud Põhjamaade Mängudel. Sealne võistlus lõpetati üliedukalt, ning saavutati kõrge 8. koht. samal aastal tuldi kodus ka juuniorite meistriks kolmevõistluses.