Ingrid Randlaht Artikkel ilmus esmakordselt Oma Hobus, juunis 2015. Hobuse turvalisuse eest tema transportimisel lasub vastutus täielikult inimesel. Hobuste vedamiseks mõeldud sõidukite ja haagiste tehniline … Loe edasi…
Hiljuti juhtus Soomes traagiline õnnetus, kus kogenud ratsutaja kukkus maanteel hobuse ehmatuse tagajärjel ning suri haiglas kukkumisel saadud vigastustesse. Õnnetuse üheks põhjuseks võis olla hoolimatult … Loe edasi…
Õnnetusjuhtumi all mõistame kas ratsaniku, ratsanikuga kaasas oleva isiku, tallitöötaja või hobusega juhtunud õnnetust, mille käigus on inimesele või hobusele tekkinud kehalised vigastused. Säilita rahu, … Loe edasi…
Aive Sarjas, Maaleht: Paljudele hobustele ei mõju kevadiselt värske karjamaarohi hästi – neil tekib selle söömisest kabjahaigus, mida nimetatakse laminiidiks. See on sageli esinev haigus … Loe edasi…
Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi info Eestis on võimalik registreerida välismaalt ostetud hobune erinevates aretusühingutes (ESHKS; EHS, EHKAS). See aretusühing, kus hobune registreeritakse, jääb hobuse info … Loe edasi…
Autor Ingrid Randlaht Artikkel ilmus esmakordselt Oma Hobus veebruaris 2015 Iga aastaga suureneb ratsaspordis võistlusstartide arv. Sellega koos kasvab ka regulaarselt transporditavate hobuste ning nende … Loe edasi…
Riina Pill. Iga tõelise ratsutamisfänni ja hobusesõbra suurimaks unistuseks on oma hobuse soetamine. Hobuseomanikuks olemine tähendab aga suurt vastutust ning sobiva ratsutamispartneri leidmine nõuab palju … Loe edasi…