Vabatahtlike portreed

Magnus_pilt Magnus Järve

Pikaaegse staažiga Horse Show vabatahtlik, täiskohaga üliõpilane ja hobifotograaf

„Hobustest olen huvitunud kogu elu. Tegin nendega lähemat tutvust 2000-ndal aastal, kui otsustasin alustada ratsatreeninguid Tondi Maneežis. Alates sellest on hobused minu kõrval olnud vähemal või suuremal määral.
Vabatahtlikuna olen olnud Tallinn International Horse Showl abiks juba pea selle ürituse algusaegadest saadik. Ameteid on olnud selle aja jooksul mitu, justkui Hunt Kriimsilmal – teen parasjagu seda, mida tarvis on. Põhiliselt olen jäänud pidama logode tiimi, ent olen olnud nii soojendusplatsil, kui aidanud show meeskonda.
Miks ma tahan olla vabatahtlik? Täpselt ei teagi – kui korra oled juba nakatunud vabatahtliku pisikuga, siis muudmoodi enam ei saa. Sellise ürituse nagu Horse Show korraldamine nõuab palju vaeva ja ressursse. Suure osa tööst teevad ära vabatahtlikud, olenemata sellest, mis tiimis nad parajasti kaasa löövad. Vabatahtlikuks olemine annab mulle hea tunde: ma olen pingutanud millegi nimel ja andunud panuse sellise suurejoonelise ürituse korraldamiseks. Kolm päeva tõelisi emotsioone – see ei ole niisama mahavisatud aeg, vaid saan ka midagi vastu. Annan endast maksimumi, et võistlused kulgeksid suurepäraselt ja oleksid meie ratsaspordi visiitkaardiks. See annab positiivse tunde!
3 sõna, mis minu jaoks iseloomustavad Tallinn International Horse Showd: meeldejääv, traditsiooniline, emotsioonide rohke.
Horse Show vabatahtliku töös on kõige olulisem olla tähelepanelik ja kuulata oma vanema korraldusi, sest tema on asjadega paremini kursis. Ole alati positiivne ja ära näita välja oma halbu emotsioone, isegi siis, kui on raske ja oled väsinud. Anna oma parim, sest see panus tuleb kuhjaga tagasi! Nii on sportlastel ja pealtvaatajatel soov järgnevatel aastatelgi tagasi tulla.
Kes soovivad ratsavõistlustele vabatahtlikuks tulla, peaks kindlasti järgima reegleid, mis on kehtestatud. Vabatahtlikud peavad trotsima nii vihma kui tuult, kui ka kuuma päikest ja selleks peab valmis olema. Kaasa aitab julge pealehakkamine ja tahe teha võistlus suurepäraseks. Tuleb olla tähelepanelik ja täita etteantud töökäske. Ole valmis ootamatusteks ja pingeliseks tööks, kuid samas pea ka meeles, et see on mööduv ja lõpuks on kogu meeskond kui üks suur pere.“

 

Enelin_piltEnelin Räni

Suurte kogemustega vabatahtlik, ametilt kokk, aga hetkel üliõpilase rollis

„Hobustest olen huvitunud lapsest saati. Siis sain laatadel hobuste seljas sõita ning kuskil alates 12dast eluaastast hakkasin ratsutamisega tõsisemalt tegelema. Isegi võistlesin. Mul on ka hobune, kellega ma enda nn suurimad stardid tegin. Hetkel ma enam ei ratsuta, kuna põlv ei luba seda. Aga see ei takista mul samas olemast vabatahtlik.
Vabatahtlik tahan olla seepärast, et siis saan tunda end kasulikuna ja mulle meeldib see töö. Anda enda panus suurvõistluse korraldamisse on tegelikult suur asi. Ma olen küll väike mutter kogu selles suures rattas, aga tunnen end siiski õnneliku ja tähtsana, kui üritus on korda läinud.
Tallinn International Horse Showl olen olnud abis juba 8 aastat. Alguse sai see sellisest suurvõistlusest nagu National Cup, mis toimus tol ajal Veskimetsas. Ühe korra töötasin ka Ruilas korraldataval kahenädalasel etapil. Oleksin kindlasti tahtnud ka teiste võistluste korraldamisse panustada, kuid kooli ja eraelu kõrvalt polnud enam aega. Olen alati olnud platsimeeskonnas, sest see on mulle südamelähedane – parim koht võistluskeerises olemiseks!
Sõnad, mis iseloomustavad minu jaoks Tallinn International Horse Showd – suursugune, võimas, töökas!
Kõige olulisem vabatahtliku töös on teistega arvestamine. Ei ole nii, et vabatahtlik = tasuta sissepääs võistlusele. Et kogu tiim töötaks, tuleb ise olla usin ja agar. Mina räägin muidugi platsimeeskonna tööst lähtudes. Olen näinud inimesi, kes tulevad ja veavad end lihtsalt kogu võistlusest läbi, ise suurt midagi tegemata. Samas on ka neid, kes on kogu hingega asja juures. Vabatahtlikul peab olema soov olla osa meeskonnast. Kui see on olemas, siis on kõik suurepärane ja töö toimib!
Inimesed, kes soovivad ratsavõistlustel vabatahtlikud olla peaksid arvestama sellega, et see on suur vastutus. Võistlusi näeb ka muidugi, kuid esmatähtis on oma tööd teha ja sellega suurepäraselt hakkama saada.“