Autor Ingrid Randlaht Artikkel ilmus esmakordselt Oma Hobus veebruaris 2015 Iga aastaga suureneb ratsaspordis võistlusstartide arv. Sellega koos kasvab ka regulaarselt transporditavate hobuste ning nende … Loe edasi…
Ratsalaagrid on suveajal väga populaarsed ja huvi nende vastu aina suureneb. Palusime Juurima talli treeneril ja ratsalaagri korraldajal Kristiina Raudnagelil kokku panna meelespea, mis aitab … Loe edasi…
Ingrid Randlaht Artikkel ilmus esmakordselt Oma Hobus, juunis 2015. Hobuse turvalisuse eest tema transportimisel lasub vastutus täielikult inimesel. Hobuste vedamiseks mõeldud sõidukite ja haagiste tehniline … Loe edasi…
Õnnetusjuhtumi all mõistame kas ratsaniku, ratsanikuga kaasas oleva isiku, tallitöötaja või hobusega juhtunud õnnetust, mille käigus on inimesele või hobusele tekkinud kehalised vigastused. Säilita rahu, … Loe edasi…
Ratsutamiseks sobiv riietus ja varustus on tähtsad nii mugavuse kui ohutuse seisukohalt. Ratsutaja peaks kandma ilmastikule vastavat, hästiistuvat ning vastupidavat riietust. Spetsiaalsed ratsasaapad pole alguses … Loe edasi…
Hiljuti juhtus Soomes traagiline õnnetus, kus kogenud ratsutaja kukkus maanteel hobuse ehmatuse tagajärjel ning suri haiglas kukkumisel saadud vigastustesse. Õnnetuse üheks põhjuseks võis olla hoolimatult … Loe edasi…
Turvalise ratsutamiskeskkonna loomise nimel on ohutusreeglite järgimine hobustega tegelemisel väga tähtis. Siinkohal tooma ära mõned olulisemad reeglid, mida tuleks järgida kõigil, kes hobustega tegelevad või … Loe edasi…
1. Ratsuta alati turvakiivriga, sest kiiver võib päästa Sinu elu! Hobused on suured loomad tugeva looduse poolt antud põgenemisinstinktiga. Ka kõige rahulikum ja paremini treenitud … Loe edasi…